Menu

Opalanie w solarium czy na słońcu

Co jest Waszym zdaniem bardziej niebezpieczne dla zdrowia? Opalanie się na plaży, czy w solarium? Które promienie są bardziej szkodliwe dla cery?

Rosa
 869  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie uv słońce promieniowanie opalanie

Odpowiedzi

hogata
Ja myślę ze każde opalanie nie jest dobre dla skóry. We wszystkim trzeba znać umiar. Ostatnio gdzieś czytałam, że bezpieczna dawka opalania w solarium to 4 minuty na rok :)))
Rosa
4 minuty na rok? :/ to ja przekraczam ten limit na miesiąc!!!
justa
4min na roku to chyba przesada jakaś, co źródło to inne dane. Myślę, że w lecie przyjemniej jest opalać się na słońcu- ja przynajmniej uwielbiam. Ale przez wiekszość roku nie można u nas przecież się opalać w ten sposób i uważam że raz na jakiś czas można odwiedzić solarium: miło się ogrzać gdy na zewnatrz jest zimno :)
hogata
Pewnie że można ale nie oznacza to że jest to dobre dla skóry :)
sabina
Wydaje mi się, że dla skóry ani jeden ani drugi sposób nie jest zdrowy. Ale nie wszystko zdrowe, co przyjemne ;) Ja zdecydowanie wolę słoneczko na plaży lub nad jeziorkiem, gdzie słychać fale i wiaterek nas chłodzi :)
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
artanis
Ja czytałam o 15 minutach/rok w przypadku jasnej karnacji, do 30 w przypadku ciemniejszej, gęstszej skóry... Sama jestem blada jak ściana i świecę w ciemnościach, ale przynajmniej nie niszczę swoich komórek kolagenowych i wyglądam oryginalnie;)
Agula
Jeśli się opalać to tylko nad wodą :) Ale najlepsze są soki marchwiowe. Wystarczy jeden Kubuś na dzień...
habibi
Ja się nie opalam, opalanie jest niezdrowe i prowadzi do czerniaka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.