Menu

Opieka nad dzieckiem i lampka wina - idą ze sobą w parze czy absolutnie nie

Co sądzicie o wypiciu lampki wina czy piwa, kiedy pod waszą opieką znajduje się dziecko? Czy uważacie, że nie ma w tym absolutnie nic złego czy też jest to dla was niedopuszczalne, i kiedy pod waszą opieką jest dziecko nigdy nie pozwalacie sobie na dodatkowe "procenty"? Czy waszym zdaniem karanie matek, które są "pod wpływem", po wypiciu lampki wina do obiadu grzywną to nie jest przesada? Czy podczas grilla ze znajomymi, kiedy na imprezie są również dzieci "wypada" wypić symboliczną ilość alkoholu? Podzielcie się swoimi opiniami na ten temat.

Ania
 1163  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem opieka alkohol dziecko

Odpowiedzi

sara7777
jak dla mnie to te dwie rzeczy absolutnie N I E idą ze sobą w parze
Ada3610
Uważam że to nic złego, wypić przy dziecku podczas uroczystości lampkę wina bądź drinka.
I Większość z nas tak robi, ale przecież prawie wszystkie Net mamy są święte i krzykną że Absolutnie NIE a w rzeczywistości robi się inaczej...
Magdzik
@Ada (kciuki) Imprezy w moim gronie rodzinnym często są "procentowe", ale symbolicznie i zawsze jest ktoś, kto nie pije, w razie czego... Tak samo z moim mężem pozwalamy sobie na drinka, czy lampkę wina, jak już córka pójdzie spać, ale nigdy jednocześnie oboje - tzn. zawsze tylko jedno sączy, a drugie jest w stanie gotowości na wypadek, gdyby coś tam...
goskapolak
Nie uważam,że to powinno być karalne.Sama wypijałam pół szklanki piwa czy lampkę winą opiekując się małym dzieckiem.Ale ja to jestem ja- wiem jak na mnie to działa i wiem,że po szklance piwa czy lampce wina KRZYWDY DZIECKU NIE ZROBIĘ.
Oczywiście jak nie karmi się dziecka piersią...
daryjka87poznan
Tez uwazam ze wypicie lampki wina to nic złego. Tym sie przeciez nie upijesz.
Ada3610
Magdzik u mnie w rodzinie jest tak samo:)
piasekpustyni
Nie piję kiedy sama jestem z Maluchem, a jak jest jakaś uroczystość to jedno z rodziców musi być w pogotowiu bo nigdy nie wiadomo czy nie trzeba będzie gdzieś pojechać.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.