Menu

opiekunka

Czy któras z tutejszych osób , zatrudniała opiekunke? jesli tak to podpowiedzcie czym sie trzeba kierowac przy wyborze odpowiedniej osoby ? na co zwrócic uwagę ? jak z takpotencjalna nianią rozmawiac o co pytac? ja musze sie przymierzyc do zatrudnienia dorywczo takiej opiekunki , ale nie wiem od czego zaczac? tzn wiem od czego - od rozmow kwalifikacyjnych , ale jak je przeprowadzac?

LadyNefretete
 410  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

opiekunka niania

Odpowiedzi

Lwiczka
Ja mam opiekunkę od niedawna. Rozmawiałam tylko z osobami z polecenia, nie zdecydowałabym się na kogoś z ogłoszenia. Dla mnie odpowiednią osoba była Pani która opiekowała się już dzieckiem (moja akurat jednym 2,5 roku i bardzi się zżyła, traktowała go jak wnuka), niepaląca no i patrzyłam jak zajmuje się Małym, jak on ją akceptuje. I zaakceptował jedną od razu. Pierwszego dnia trochę się jej bał za to teraz już po 5 dniach, kiedy weszlam do domu z pracy nie chciał iść do mnie na ręce tylko do niej. Więc widzę że wybór był w "10". Zawsze do mnie dzwoni i pyta, nawet o pierdoły (ale wolę to niż niewiedzę), śpiewa mu do snu pieśni kościelne:), dużo gada do niego, nosi na rękach (tego akurat nie popieram ale jak chce....), opowiada co robił, ile zjadł, spał itp. I jeszcze jedno- nie zdecydowałabym się na młoda osobę. Moja ma ok 50-tki.
LadyNefretete
dzięki za odpowiedz :)
MamaMaya
my rowniez mielismy osobe z polecenia nigdy wczesniej nie opiekowala sie dziecmi to byla jej pierwsza praca ale wiedziala ze da rade jesli chodzi o wiek mojej corki (ok. 3 latka), mlodszym dzieckiem bala sie opiekowac - dziewczyna po resocjalizacji, studiuje teraz surdopedagogikę, miala praktyki w szkole, wiec generalnie miala stycznosc z dziecmi. moja corka ją uwielbiała bardzo sie zżyły! juz w pierwszym dniu została z nią bez problemu, córka zawsze beczala jak bobr gdy wracalam z pracy i musiały się rozstać, razem mogły sie wyszalec do woli, ciągle sie bawić - a wiadomo mama nie zawsze ma na to czas (pout) może jednak ktoś znajomy mógł by ci kogos polecić? ja nie wiem czy odważyła bym sie na osobe z ogloszenia. tu masz wiele rad w tej kwestii http://infobot.pl/r/2adn
MamaMaya
a i np. wygląd - niby też ma dużo do rzeczy i nasza opiekunka nie zrobila na mnie dobrego pierwszego wrażenia - ostry make-up dużo biżuterii bluzka w panterkę (grins) ale potem przychodziła już naturalnie wyglądając i mimo wyglądu takiej "laski" a nie katechetki miała super podejście do dzieci (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.