Menu

Opiekunka z HIV

Czy zatrudniłabyś opiekunkę do dziecka,gdyby przyznała się,że ma Hiv??
Kto nie chce odpowiadać ..ankieta....

opiekunka z Hiv

Kasia1978
 1145  30

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie hiv zarażanie

Odpowiedzi

izkalepszy
wiem jak przenosi się ta choroba ale do swojego dziecka bym nie zatrudniła
Anemona
Nawet jak bym ją znała to dla swojego dziecka nie, wiem że by nie zaraziła dziecka ale bym się bardzo bała, A obcą kobiete to na pewno nie.

Z natury jestem tolerancyjna ale bardzo się boje o moje dzieci
mycha2706
Niestety nie.Bałabym się o zdrowie dziecka...
lola86
uważam tak samo jak @ olaj
tymianek
równiez podczepie się pod wypowiedz @ollaj -
Kasia1978
nie naraziłabym dziecka na to...kontakt ze śliną,zadrapania,skaleczenia,krew....to w przypadku dziecka'' prawie ''codzienność..
Mysiaa
Nigdy.Bałabym się o dziecko...zbyt duże ryzyko.
salerno
nie!!!
karolincia
niestety nie, bałabym się
krasna1
nie
jolla30
nie. zdrowie dziecka jest dla mnie priorytetem i jesli istnieje chocby minimalna szansa ze sie czyms od kogos zarazi,nie chodzi tylko o HIV,
ale i o inne choroby to unikam kontaktu z taka osobą..
MaLaCzarna
Nie!
KIciula
napewno nie
Ada3610
nie!!!
elinka
nie
MiJa
Tak zatrudniłabym. A ja mam jeszcze pytanie do mam ,które by tego nie zrobiły...a gdyby tak hipotetycznie mama czy teściowa były nosicielkami wirusa hiv ? Nie zostawiłybyście wnucząt z babcią? Może ograniczyłybyście kontakty ?
MiJa
Tak naprawdę to KAŻDEGO należy traktować jako potencjalnego nosiciela jakiejś choroby i w przypadkach możliwości zarażenia się stosować wszelkie sposoby zabezpieczenia i środki ostrozności. Tak naprawdę to pani w przedszkolu,szkole,żłobku może być też nosicielem...
amalka
Przykro mi ale nie. Mam świadomość, że nosiciele wiedzą doskonale co im "wolno" i unikają sytuacji ryzykownych, wiem jednak jak wygląda codzienność z dzieckiem i po prostu bym się bała.
amalka
@MiJa znam moje obie mamy i gdyby były nosicielkami, żadna nie podjęłaby się opieki nad Krzysiem, szczególnie gdyby nie było innej osoby do pomocy w sytuacjach ryzykownych.
amalka
@Kieczku ale minie chodzi o to, że ja bym kontaktu broniła! Znam moje mamy i to one chyba bardziej by się bały, z resztą po przeczytaniu pewnego artykułu rozmawiałam z moją mamusią na podobny temat, więc wiem. Z resztą każdy ma prawo do własnego zdania (grins) JA bym się bała.

A co do pani w przedszkolu- nie pracuje w nim sama i gdy pojawi się "krwawy" lub inny problem niosący ryzyko, z pewnością nie narazi zdrowia dziecka. Przynajmniej mam taką nadzieję...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.