Menu

Opłacanie położnej

Zastanawiam się czy nadal praktykowane jest opłacanie położnej. Za pierwszym razem jak rodziłam byłam umówiona z położną, że będzie gotowa "na telefon" - wtedy to było 300 zł, ale teraz nie wiem czy dalej się to stosuje? Szczerze wam powiem, że trochę panikuję bo z jednej strony chciałabym mieć akurat tą położną, a nie jakąś przypadkową, która ma akurat dyżur, a z drugiej w czasach tej korupcji zupełnie nie wiem jak się zachować - bałabym się chyba podać kopertę. Co myślicie na ten temat?

czarna
 549  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród położna szpital pieniądze słuzna zdrowia

Odpowiedzi

eunika
Czarna z tego co piszesz to już raz taką "kopertę" dałaś, chyba że ten szpital rządził się jakimiś swoimi prawami i była duża konkurencja między położnymi. Nie wiem czy zastanawiasz się od początku nad tym czy takie "koperty" są dobre, czy może boisz się teraz tego, że temat korupcji jest nagłaśniany i źle będziesz odbierana przez innych czy może pytasz o kwotę jaka teraz obowiązuje w takich kopertach?
czarna
Wtedy po prostu tak było przyjęte. Wcześniej rodziło kilka moich znajomych właśnie w towarzystwie tej położnej - dostałam na nią namiary i już. Pani powiedziała, że jasne nie ma sprawy będzie mi towarzyszyć przy porodzie, więc zapytałam ile (bo wiedziałam od koleżanek że za darmo to nie ma nic) - powiedziała, że zwyczajowo 300. A teraz masz rację - sprawa korupcji jest tak nagłośniona, że naprawdę strach. A pytam jak to teraz jest z załatwianiem połoznych - jak mówiłam nie chcę tak na chybił trafił.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.