Menu

opłaty za przedszkole prywatne

Jestem ciekawa ile płacicie za przedszkole i jakie zajęcia są wliczone w cenę?

Kosica
 548  11

Odpowiedzi

KlaudynaK
Czytałam ostatnio ulotki przedszkola prywatnego. Wychodzi to chyba taniej niż państwowe w tej chwili - jak się nie ma zniżek. Za 750 zł miesięcznie było wyżywienie, angielski, rytmika, logopeda, psycholog, nie jestem pewna dokładnie co jeszcze ale wszystko było wliczone w cenę.
U nas w państwowym jest 3,5 za godzinę - nie wiem czy ta stawka zmalała bo mój Staś jest od 8 do 12.30 w przedszkolu, czyli w tych darmowych godzinach i płacę tylko za wyżywienie 6,4 dziennie bez podwieczorku.
Kosica
A jak z zajęciami w Twoim przedszkolu? Jest coś w cenie?
rozowa82
u n as przedszkole prywatne jest darmowe, tylko za wyzywienie sie płąci. Darmowe jest dlatego ze dostali dotacje unijna gdyz przyjęli dzieci niepełnospawne....
kreskah
u nas płacimy 250 zł plus 7 zł za dzień wyżywienie (tylko wtedy kiedy dziecko jest w przedszkolu- kucharka na miejscu, jedzenie bardzo dobre i urozmaicone). w cenie rytmika,gimnastyka, kółko teatralne (starsze dzieci), język angielski, religia, logopedia, taniec,arteterapia,"mały odkrywca" (odkrywanie praw fizyki, chemii, itp w zabawie) sporo tego, choć moja córka jest w najmłodszej grupie, ma 2 lata i nie ze wszystkiego na razie korzysta. ponadto, kiedy dam drugie dziecko, będę miała opłatę stałą 500 zł ze wszystkim za miesiąc, za obie, więc uważam, że spoko. moje dziecko chodzi tam od czerwca, a ja jestem bardzo, bardzo zadowolona. teraz pootwierały się u nas inne prywatne przedszkola, chyba nawet wychodzi tam taniej, ale nie wiem, bo tu nam dobrze i nigdzie nie mamy zamiaru się przenosić :)
dodam, że to małe miasto- woj. podkarpackie, stąd ta cena taka rozsądna (koleżanka w Wieliczce płaciła bodajże 800 zł)
Kosica
Widzę, że spory wybór i fajne macie te zajęcia! A jest możliwość skorzystania jeszcze z jakichś zajęć dodatkowo płatnych? I czy przedszkole organizuje jakieś wyjścia typu kino, teatr?
daryjka87poznan
U nas ceny od 450 do 800zł za prywatne przedszkola.
kreskah
są wycieczki- do których się dopłaca, ale nie wiem ile- bo moja nie jeździ na razie, ale nie są to jakieś spore kwoty- np ostatnio byla do Pacanowa do centrum bajki. jest basen raz czy dwa razy w tygodniu- z dopłatą rzędu bodajże 20 zł miesięcznie. od czerwca odkąd chodzi córka nie pamiętam, żeby była wycieczka do jakiegoś kina czy teatru, ale od września 2 razy do przedszkola przyjechał teatr (za to nie płacimy).
poza tym we wakacje byl wielki piknik, za miesiąc ma być jakiś bal, dzieci świętują "dni rodziny", mikołajki, urodziny, pasowanie na przedszkolaka.
naprawdę bardzo fajnie to wszystko wygląda. a angielski jest codziennie, poza tym w codziennych czynnościach jak jedzenie, higiena, czy w zabawie panie przeplatają słówka angielskie, fajne to :)
kreskah
wszystko super, tylko moją dwulatkę niestety na razie sporo atrakcji omija, bo tydzień chodzi, a tydzień choruje, ale mam nadzieję, że ten pierwszy rok się zahartujemy, a potem akurat będzie ze wszystkiego korzystać, jak będzie starsza i bardziej kumata.
madziullka
chyba powiem troszke niezbyt na temat ale o przedszkolu. co prawda nie prywatne. ale placilismy my 150 bo 200 doplacala gmina. i w tym bylo tylko wyzywienie wozone od tych co przywozili do szkol do miejscowosci dalej. Ani rytmiki i innych zajec... wypisalam mlodego bo to co robil w tym przedszkolu robi w domu;-) a wy widze macie rarytaski w Waszych przedszkolach;-)
marti82
Płacę 750 zł, w cenę wliczony jest angielski, rytmika, religia, logopeda, wyżywienie.
joka26
Płacę 340zł czesnego (dziecko może być od 7.00 do 17.00) + 5zł dziennie za wyżywienie zupa lub kanapki+ obiad + podwieczorek, śniadanie nasze z domu. W ramach opłat jest angielski, logopedia i rytmika. Raz w tygodniu zajęcia kulinarne (robienie soku lub kanapek itp.)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.