Menu

opryszczka w ciąży

Dziewczyny dzisiaj rano obudziłam się z okropnie spuchniętymi ustami, strasznie mnie pieką i bolą(placze) Do tego zauważyłam już taki wystający pęcherzyk na dolnej wardze. Jak mogę leczyć to zimno żeby nie zaszkodzić maleństwu? Miałyście coś takiego?? Przypomnę, że jestem w 22 tygodniu ciąży.
Buziaczki i miłego dnia (prezent)(prezent)(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)

Pineczka
 1454  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie opryszczka zimno usta

Odpowiedzi

Megi20
Ja stosuuje maść cynkową. I takie te plasterki co są na opryszczkę przyklejam. oczywiście na zmianę z maścią
tlolek
ja miałam chyba 2 razy w ciąży...poproś w aptece płyn na opryszczkę SONOL kosztuje chyba niecałe 5zł (upewnij się czy możesz, ale raczej tak ja go stosowałam)
tlolek
fakt wirus opryszczki może mieć wpływ na płód ale z tego co mi lekarz mówił tylko wtedy jeśli kobieta po raz pierwszy złapie go w czasie ciąży, jeśli po raz kolejny ma opryszczkę wargową to jest oki (mój Kuba ma wszystko ok ze słuchem, chociaż nie ma aż za bardzo ten słuch wyczulony czasem(grins) )
JUSTYS
Groźna jest jedynie opryszczka warg sromowych i pochwy i to tylko wtedy, gdy ujawnia się tuż przed porodem. Matka może wówczas zarazić dziecko, co jest bardzo niebezpieczne dla jego zdrowia. Jak pokazują badania, u kobiet, u których opryszczka występuje po raz pierwszy w czasie ciąży, zwiększa się ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu.
soniacz87
ja na opryszcze stosowałam domowe sposoby ... nałoż miód pare razy dziennie na usta znikło mi w ciągu 2 dni ... i pasta do zębów też pomaga ;))
Mandarinios
no niby faktycznie jest groźniejsza dla dziecka opryszczka narzadów intymnych ale to co pojawia się -pęcherzyki, strup to jest skutek działania wirusa. nie ma się pewności, że się nie przeniosło nic z ust na inne części ciała... Ja radzę, porozmawiać z lekarzem.... ciąża to ciąża... lepiej dmuchać na zimne....
izolka
JA MIALAM W 18,I TERAZ W 20TYGODNIU I UZYWALAM PLYNU SONOL SZYBKO JA WYSUSZA
Juli1303
Jak mojej siostry córka miała ospę, mój mąż dostał opryszczki , poszłam do lekarza to mi robili badania, bo najgroźniejsza jest w 2 trymestrze ciąży
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.