Menu

ortopeda

Co jaki czas chodzicie z dzieckiem do ortopedy. Mój synek już był dwa razy a mały ma niecałe 4 miesiące. Ortopeda powiedział że jeszcze zanim skończy roczek będę musiała iść z nim4 razy czy to nie jest za często? Oczywiście wizyty są tylko takie dla kontroli nic się nie dzieje i oczywiście wszystkie prywatne tylko pierwsza refundowana przez NFZ. Co o tym myślicie?

Malwinka
 576  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie ortopeda

Odpowiedzi

joka26
nie rozumiem- nic się nie dzieje i masz chodzić na kontrolę? dlaczego tak często?
Mała miała dysplazję i byłam u ortopedy 3razy, po porodzie rozpoznano dysplazję i:
1wizyta na rozpoczęcie leczenia
2wizyta- sprawdzenie przebiegu leczenia
3wizyta-zakończenie leczenia
Chyba chodzi o nabijanie kasy lekarzowi bo nie widzę innego wyjścia.

A dlaczego chodzisz prywatnie a nie do poradni w szpitalu?
Malwinka
Mi tez się wydaje że tu chodzi o nabijanie kasy. Bo to są tylko wizyty kontrolne robi usg udka i to wszystko przejedzie raz po jednym i drugi raz po drugim i 100 zl. za wizytę.
Chodzę prywatnie ponieważ tu gdzie mieszkam nie ma ortopedy który przyjmuje na kasę chorych a do do miasta w którym mogłabym iść na kasę chorych to mam troszkę i tyle samo na paliwo bym straciła i podróż dla dziecka męcząca by była.
Izka82
mi tez sie wydaje ze moze chce cie nabic na kase. ja bylam z malym raz i wszystko bylo ok, nie dostalam nskierowan na wiecej wizyt,
kasia13_archiwum
No ale dlaczego musisz chodzic na kontrole? Lekarz podal jakis konkretny powod?
Bo jesli nie i nic sie nie dzieje, to po co chodzic do ortopedy? Ja bez powodu nie chodzilam.
irekzboralski
ja z Mikołajem byłam dwa razy i wszystko było ok
joka26
Oprócz tego że chodzi o pieniądze to lekarz sugeruje że coś może być nie tak z maluszkiem i stąd ta potrzeba częstych kontroli.

Ja wybrałabym się raz z wizytą do poradni do szpitala. Zasięgnęłabym opinii innego lekarza. I tak wychodzisz na plus bo może się okazać że zamiast pozostałych trzech wizyt prywatnie wystarczy tylko ta jedna w szpitalu. No i będziesz spokojniejsza.
Malwinka
Nie podał powodu dlaczego powiedział że to rutynowa kontrola i taką kontrole robi się co półtora miesiąca. Rozumiem jak mały zacznie chodzić ale teraz jak wszystko jest ok top po co? Dlatego pytam was ile wy razy byłyście.
kasia13_archiwum
Pierwsze slysze, zeby rutynowo chodzic do ortopedy... :O
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.