Menu

Orzeszki macadamia

Jadłyście je kiedyś? Mi je poleca koleżanka mówi, że są pyszne ale poczytałam o nich trochę na internecie i nie jestem tak do końca przekonana co do nich. Pisze tam między innymi, że: „Orzechy wykazują ujemne działanie na centralny układ nerwowy oraz mięśniowy.” i żeby ich nie podawać w żadnym wypadku psom ani kotom bo mogą powodować zaburzenia ruchowe. Jakoś to mnie przeraża...

hildzia
 1560  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

orzeczy

Odpowiedzi

kasiunia1
ja jadłam dobre ale niemogłam zjeść zbyt wiele bo mnie zamulało ale dość drogie sa ja jadłam je w austrii moj mąż je lubi bardzo
neliteli
a na uludzi jak wpływają oprócz tego ,że są pyszne? ;)
kasiunia1
Dietetycy natomiast zachwycają się odżywczym składem tego smacznego orzecha.
Zawiera on bowiem cenne dla naszego organizmu tłuszcze. Ich spożycie wyraźnie obniża poziom niepożądanego dla naszego zdrowia cholesterolu. To w konsekwencji redukuje ryzyko wystąpienia chorób w całym układzie krążenia.
Na dodatek zawierają one bardzo dużo pomocnego w problemach trawienia włóknika, oraz skutecznych w walce z rakiem: selenium i kwas foliowy. Zauważyć trzeba jednak równocześnie, że makadamia to obecnie nie tylko najsmaczniejszy ale i najdroższy orzech na światowych rynkach.
kasia13_archiwum
Ja tez sie zajadam nimi... Sa przepyszne... Ale fakt... to bomba kaloryczna... Zaburzona chyba jednak nie jestem... ;O)
kasia13_archiwum
Z drugiej strony psom nie powinno sie podawac rowniez czekolady... :O A ludzie to jedza i zyja... Co najwyzej qpy nie moga zrobic jak ja po 2 tabliczkach (kazda w innym smaku) czekolady... ;)))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.