Menu

ospa

mam pytanko...ile czasu wychodza krostki w czasie trwania ospy???mojej corci wyszly pierwsze wczoraj bylo ich kilka dzis jest wiecej ile czasu to paskudztwo bedzie sie pojawiac???!!!

mamusia251188
 2530  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie choroba

Odpowiedzi

margolcia85
Wychodzą około 3-4 dni przynaj,niej nam tak wychodziły ale po około 3 tygodniach dzieciom znikęły wszystkie :)
amalka
Jeśli jeszcze nie byłaś u lekarza- polecam się wybrać po receptę na Heviran. Podany po pierwszych wykwitach, znacznie zmniejsza ilość "wodnych" bąbli (to te powodujące blizny) i ogólnie łagodzi przebieg choroby. Krostki pojawiają się przez 3- 4 dni, przy czym 3ci dzień jest najtrudniejszy (mały mnie zaraził i trzeciego dnia myślałam, że umieram) Wykwitów pojawia się najwięcej i gorączka rośnie.

Nie wiem jakie masz informacje na temat ospy... Napiszę ze swojego doświadczenia.
- okolice oczek i ust smaruj lekiem na opryszczkę wargową (np. zovirax), intymne wodnym roztworem gencjany, resztę ciałka możesz pudrodermem (niektórzy lekarze "odchodzą" od tego środka)
- jak najbardziej kąp dzieciątko- do wody nasyp nadmanganianu i delikatnie umyj ciałko (byle nie za długo!); możesz też po prostu spłukać córcię wodą z prysznica- szczególnie główkę; kąpiel przynosi ogromną ulgę w swędzeniu
- oczywiście nie dopuść do rozdrapania wykwitów- krótko obetnij córci paznokcie
babooshka
mojej młodej wychodziły długo bo chyba z 8 dni..
monilajsa
(prezent) Jesteśmy w trakcie ospy a więc w pierwszym dniu wyszło kilka na czole, w drugim troszkę na brzuszku i plecach, w następnym kilka na nogach. Po dwóch dniach się ładnie zasuszyło. Smarowałam Variderm kupionym w aptece. Młoda miała lekki przebieg choroby, ale ja jej nie kąpałam, tylko lekko przecierałam wilgotnym ręcznikiem. W tej chwili mija tydzień od wyjścia pierwszej krostki a mała ma może 20 strupków. W poniedziałek moze iść do przedszkola.
rozowa82
wysyp moze trwac do 10 dni...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.