Menu

Ospa:-(((

Witam. Wczoraj dostałam się z córcią do pediatry diagnoza - ospa. Nasza pediatra powiedziała że krosty wykluwają się do 3 dni. A od wczoraj tylko jedna się pojawiła a te co wczoraj były to strupki z nich są. Czy to możliwe żeby tak szybko się przemieniały ( dodam ze córcia ma tylko 8 krostek). Cały pobyt w domu to 3 dni wykluwania plus 4, 5 dni po wykluciu. Tylko czekam jeszcze aż mój synek 5- miesięczny się zarazi:-(

iwona1985
 460  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie ospa dziecko

Odpowiedzi

amalka
Każde dziecko przechodzi ospę inaczej. Córa koleżanki miała kilka wykwitów, Krzysia obsypało umiarkowanie, natomiast siostrzenica miała krostki w uszach, w nosku, w jamie ustnej i na wargach sromowych. Strasznie bidulka cierpiała.

Ps. Maleństwo może ale nie musi się zarazić. Obserwuj synka i przy pierwszych zmianach, galopem do lekarza.
kama86
Moja 5 miesieczna corka tez jest chora na ospe 6 dzien choroba wytapila prawdopodobnie 17 dni pozniej od zarazenia i jest obsypana cala.Goraczkowala marudzila plakala noce nie przespane Ma okolo 250 wykwitow.Strupki dopiero pojawily sie wczoraj i to tylko na kilka ale za to dzis juz jest lepiej:) Kapie ja codziennie w plynie antybakteryjnym zaleconym przez pediatre.Ponoc w polsce jest jakis lek na zlagodzenie objawow ospy u tak malych dzieci podaje sie go do 24h od wystapienia pierwszych objawow w przeciwnym razie pozniej nie zadziala:) Zycze duzo zdrowka!!!
kama86
a i zapomnialam dodac u malej najpierw sie zrobila grudka potem pecherz ktory z czasem metnial a nastepnie strupek:)(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.