Menu

ospa a ciąża

czesc dziewczyny jestem bardzo zestresowana bo dziś rano zauważyłam że synek 5 lat ma ospę zaraz jedziemy na pogotowie ale moje pytanie brzmi czy są tu mamusie które w ciąży miały kontakt z osobami chorymi na ospę ? bo ja nie pamiętam czy miałam w dzieciństwie a moja mama nie żyje i nikt mi nie umie pomóc z rodziny bo nie pamięta (placze)(placze)(placze) strasznie się boję bo to ponoć ma duży wpływ na dzidziusia.

emikacpi
 1091  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie ciąża ospa dziecko

Odpowiedzi

krasna1
jest coś takiego jak karta zdrowia dziecka i ona idzie z nami przez całe życie,
teraz powinna byc w przychodni w dokumentach i tam powinno byc zapisane,
nie stresuj się niepotrzebnie
katarynka3311
Jak pojedziesz na pogotowie o poinformuj o tym , może coś poradzą. Pozdrawiam.
monique25
Co należy zrobić w przypadku kontaktu z osobą chorą na ospę?

Jeżeli w dzieciństwie przechodziłaś ospę wietrzną, jesteś uodporniona na kolejną infekcję i nie masz powodu do obaw.

Jeżeli nie masz pewności, lub nie chorowałaś na ospę, zgłoś się koniecznie do swojego lekarza rodzinnego, który może zlecić badania krwi, na podstawie których będzie można stwierdzić czy jesteś odporna na ospę czy nie. Kontaktu z lekarzem wymaga także pojawienie się wysypki na ciele, problemów z oddychaniem lub innych niepokojących objawów. Należy także unikać kontaktu z innymi ciężarnymi, przynajmniej do pięciu dni po wystąpieniu wysypki.

Co może oznaczać infekcja wirusem ospy dla płodu?

Jeżeli przechodziłaś ospę, dziecko korzysta z Twojej odporności przez cały okres ciąży a także do 7 dni po porodzie. W związku z tym nic mu nie grozi, nawet jeżeli miałaś kontakt z osobą chorą.
amalka
Wydaje mi się, że badanie krwi powinno pomóc. Jeśli przechodziłaś ospę, z pewnością odnajdą przeciwciała. Nie stresuj się, bo to też szkodzi maleństwu (prezent)
krasna1
są zresztą leki przeciwwirusowe więc idź do lekarza
jola75
ja mialam podobne obawy moj starszy syn myslalam,ze zlapal ose bo bawil sie z zarazonym dzieckiem .ja zrobilam sobie badanie krwi,zeby sie pewnic czy przechodzilam ospe w ktorym jestes tc?
jagoda30
Ja nie dawno miałam to samo,na szczęście ja chorowałam w dzieciństwie na ospę.Jeśli Ty nie chorowałaś,to po I sama jesteś zagrożona a po II ospa w pierwszym trymestrze ciąży jest dużym zagrożeniem dla dziecka bo wywołuje zmiany rozwojowe,potem tzn w 2 i 3 trym już tak nie szkodzi.Najpierw marsz do lekarza na testy bo w twojej karcie zdrowia może nie być inf o ospie, jeśli chorowałaś a mama z Tobą nie była u lekarza
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.