Menu

ospa a kąpiel

Dziewczyny ratujcie, bo nie mogę nic znaleźć na temat kąpieli przy ospie, wiem, ze moczyć długo nie wolno, ale są upały, mały się poci i w ogóle, a jeszcze jakieś remonty robią i nie mam ciepłej wody, żeby go prysznicem umyć. Co mogę dodać do wody aby mu trochę pomogło?? czy może wogóle zrezygnować z kapieli??

ulenka091987
 1299  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie ospa kąpiel

Odpowiedzi

boizm
hej jak ja byłam mała i miałam ospe to pamiętam że mama mnie kąpała,do wody dodawała jakieś krople( które zmieniały kolor wody) można je było kupić w aptece bez recepty.Może zapytaj sie w aptece czy mają coś podobnego -pozdrawiam
Agnieshka76
Kąpiel dziecka z ospą jest możliwa - tyle że w specjalny sposób - w wodzie z dodatkiem nadmanganianiu potasu - bez mydła, bez stosowania gąbki, pocierania skóry.
adaPG
chodzi chyba o nadmanganian potasu?ja bym myla pod prysznicem ,szybko i bez moczenia.czytalam kiedys ze wlasnie trzeba myc dziecko przy ospie!!!
ulenka091987
@adaPG ale w zimnej wodzie napewno byś nie myła, a ja właśnie przez ten tydzień jestem odcięta od ciepłej wody
adaPG
a to nie doczytalam ,no pewnie ze nie w zimnej ,masz racje !!to w wannie ale tak raz dwa ,bez moczenia zbytniego.(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
xkasiulax
nie kąpie się....
xkasiulax
umyj dziecku tylko pachy no wiadomo miejsca intymne i starczy
asiunia83
przy ospie lekarka mi kazała kąpać syna żeby się nic nie wdało i jak najczęściej przebierać i zmieniać pościel a do wody możesz dodać nadmanganian potasu bo działa odkażająco
ulenka091987
dzięki dziewczyny(kwiatek)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.