Menu

Ospa cd....

Moja córka ma ospę już 4 dzień ma już kilka strupków, ale też ma czerwone plamki które pojawiły się w pierwszym dniu i nic się z nimi nie dzieje. Czy to możliwe żeby tak łagodnie przechodziła ospę?? I jeszcze jedno pytanie kiedy będę mogła wyjść z córką na dwór. Czy po tygodniu będę mogła????

iwona1985
 443  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie ospa dziecko krostki

Odpowiedzi

Tuptolek
Może Iwonko wysypują się jeszcze nowe między starymi, niektóre dzieci ponoć mają i tylko 5 krostek, ale wtedy jest możliwe, że jeszcze raz kiedyś się taki maluch rozchoruje na ospę.
kama86
Witaj ponownie:-) Iwonko mi lekarz pozwolil wychodzic na dwor z moja coreczka chociaz jest obsypana od stop do glow na szczescie juz sa strupki i powoli schodzi. Kazal tylko omijac miejsca publiczne aby nie zarazala.Ja nie wychodze pomimo ze to juz 9 dzien bo sie boje o jakies powiklania
lizzy11
Nie ma reguły że koniecznie 2 tygodnie musi siedzieć w domu i po tym terminie już wszystko ok. Każde dziecko przechodzi ospę inaczej i o różnym czasie trwania, najlepiej podejść po około 9-10 dniach do pediatry (tak jak my mieliśmy zalecone) i on sam powie czy może czy nie. U nas ospa trwała 10 dni i już po tym czasie doktor pozwoliła wychodzić, mojej koleżanki synek mając 14 miesięcy rewelacyjnie przeszedł ospę i już po tygodniu nie było śladów i mógł iść na dwór, a znowu u mojej chrześnicy trwało to dość długo bo bąble bardzo długo pękały i w rezultacie dopiero po ponad 3 tygodniach mogła wyjść na spacer pierwszy raz. Dlatego to kwestia indywidualna i nie ma określonej liczby dni po której dziecko może wyjść, najlepsza konsultacja lekarska w tej sprawie.
pscolka1987
Masz czas na pole ...2 tyg poczekaj bo mała osłabiona i cos złapie ..u nas Wiki tez miała moze z 10 krostek szybko przeszło ....ale 2 tyg siedzielysmy w domu .....A i jak dziecko nie nabierze odpornosci przy ospie moze na nia zachorowac 2 raz bardzo rzadko sie zdarza ale prawdziwe zdrówka pozdrawiam
MamaMaya
Iwonko u mojej Majki też ospa była bardzo łagodna. Było tylko kilka takich większych krost, pare małych plamek, zero gorączki, swędzenia ni nic. A jak pamiętam siebie to bylam cała w krostach i leżałam jak trup... My odsiedziałyśmy dwa tygodnie w domu, ale wtedy to ziąb i tak był więc nie bylo gdzie wychodzić. A o to kiedy na dworek najlepiej pytac lekarza.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.