Menu

ospa, odra, różyczka

Dziewczyny jak wyglądają początki w/w chorób? Mój 2 letni Tomuś od wczoraj ma w kilku miejscach malutkie krostki wypełnione płynem, swędzą go, ogólnie trochę jest rozdrażniony, ale nie ma gorączki. Czy to może być objaw jakiejś choroby wirusowej? Podzielcie się pro swoimi doświadczeniami. pozdrawiam

Basia79
 1381  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie ospa

Odpowiedzi

krasna1
mam nadzieję,że byłaś już u lekarza,
teraz panuje ospa
ulenka091987
wygląda mi to na ospę
LaMandragora
To wyglada na ospe. Odra zaczyna sie objawami podobnymi do infekcji grypowej plus wysoka goraczka (ok. 40°C), potem dochodzi do tego wysypka. Aha, jest jeszcze swiatlowstret, bol oczu.

Krostki wypelnione plynem sa typowe dla ospy.


A tak sie zapytam. A co sie stanie, jezeli sie nie jak najszybciej pokaze dziecko lekarzowi, a np. leczy w domu bez pokazywania lekarzowi? Co da lekarz na ospe takiego cudownego? Sa juz jakies leki cud na ospe? Chyba tylko takie, ktore likwiduja objawy... zasuszanie krostek i ewentualnie usmiezanie swedzenia.

Ospa to nie choroba smiertelna. A co do tego, ze np. moznaby kogos zarazic, to chyba zdrowy rozsadek kazdej matki podpowiada, aby z dzieckiem majacym podejrzana wysypke nie szwedac sie wsrod mas ludzkich.
amalka
Wydaje mi się, że ospa... My właśnie czekaliśmy na krosteczki (Krzysio miał kontakt z chorym dzieckiem) ale po 14 dniach choroby nie widać.

Teraz staraj się "tego" nie przeziębić. Zdrówka dla synka (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
babooshka
Mi to też wygląda na ospę (moja córcia ja przechodziła ją niedawno), koniecznie idźcie do lekarza (by obejrzał dokłądnie dziecko i wpisał do książeczki).Obejrzyj jamę ustną, u mojej córy pierwsze wykwity były te wewnętrzne...Poza tym ospa osłabia organizm i zmniejsza odporność więc trzeba uważać by się dziecko potem nie przeziębiło (a tak się stało z moim chrześniakiem że po ospie szybko złapał grypę).
Co do leków to może nie ma cudownych (chociaż mi lekarka mówiła o jakimś b. mocnym , ale zawierającym steryd więc na szczęście nie musiałyśmy z niego korzystać), ale chociażby clemastinum b. pomaga bo zmniejsza swędzenie (szczególnie to nocne).No i musisz smarować te krostki pudrodermem lub podobnym specyfikiem (jakiś nowy,skuteczniejszy się pokazał ale droższy).
ulenka091987
moim zdaniem jeśli jest podejrzenie ospy powinno się wezwać lekarza, a nie iść do przychodni i powodować rozprzestrzeniania się choroby, ja z chłopakami nie byłam wcale u lekarza, dopiero jak byliśmy na mierzenie i ważenie to wtedy zgłosiłam, że chorowali, na ospe nie ma lekarstwa, jedynie łagodzi się swędzenie i smaruje krostki i wizyta u lekarza czy jej brak na to nie wpłynie
babooshka
my wezwaliśmy lekarza do domu,a ospa nie powinna być leczona samodzielnie-moim zdaniem...
Basia79
Dzięki dziewczyny za informacje. Miałyscie racje to ospa. Tomek ma się już lepiej, krostki wysuszają sie i odpadają strupki.
pozdrawiam
Basia79
Dzięki dziewczyny za informacje. Miałyscie racje to ospa. Tomek ma się już lepiej, krostki wysuszają sie i odpadają strupki.
pozdrawiam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.