Menu

Ospa u rocznego dziecka

Cześć dziewczyny,
Moja młodsza córeczka Ania ma ospę, zaraziła się od starszej. Ma tylko kilka krostek w ustach i dwie na buzi. Nie ma gorączki, ale w nocy była bardzo niespokojna, wstawała kilka razy okropnie płacząc. Nie mogła się uspokoić i rzucała się po całym łóżeczku. Nic nie dawało przytulanie, tylko przy piersi się uspokoiła. Wyglądało to tak, jakby coś ją bolało. Podaliśmy przeciwbólowy, i spała po nim 2 godziny. Czy przy ospie może ją coś jeszcze boleć oprócz krostek?

joana1983
 343  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie małe dziecko ospa

Odpowiedzi

karolincia
Dziecko ogólnie może się źle czuć przy ospie, moją starszą bolała głowa, brzuszek była osłabiona bardzo.
kama86
Napewno czuje sie swedzenie,rozdraznienie,oslabienie.
Moja corka zarazila sie majac 5mc,okres choroby byl koszmarny.W szpitalu kazano mi podawac przez pierwsze 3 dni co 6h paracetamol.Pomoglo,bo ulzylo w bolu.

Spytaj lekarza co Ty mozesz podac aby mu ulzyc napewno cos doradzi.Napewno ubieraj dziecko w jedna przewiezna bawelniana koszulke,no i czesto tez zmienij ubranie.
Przed spaniem pomoze tez szybkie i lekkie odswiezenie.
Jesli ma tez w buzi krostki to te sa bolesne najbardziej ,dawaj malej po troszke pic jesli nie z buteli to lyzeczka.Z kazdym dniem bedzie lepiej.
Zycze zdrowka malej.
mateuszowa
My niedawno przechodziliśmy ospę.Najpierw starszy syn (5 lat), potem zaraziła sie od niego córka,miała wtedy 15 m-cy.Syn dostał lek na wstrzymanie wysypu więc przeszedł ją łagodnie,córka leku nie dostała i wysypało ją bardzo mocno.Nie było miejsca wolnego na jej malutkim ciałku.Najgorzej było na stopach.Skóra tam jej inna,niż na reszcie ciała,twardsza.Krosty na stópkach nie wyszły jej na zewnątrz tylko siedziały w środku pod skórą.Noce nie przespane stały się rutyną,dopóki nie wpadłam na pomysł który ulżył i jej i mi.Ogólnie te wszystkie krosty na ciele, aż tak bardzo ją nie swędziały,być może dlatego ,że podawałam jej syrop przeciwświądowy.Dostawała również Paracetamol bo wysoko gorączkowała,więc działał on również przeciwbólowo.Jak się później okazało,córka miała jeszcze dodatkowo angine (stąd długo utrzymująca się,wysoka gorączka). Ogólnie całą chorobę przeszła ciężko, ale tylko przez pierwszy tydzień,później było już lepiej.Smarowałam ją najpierw fioletem (gencjana), tylko te większe,ropne krosty smarowałam Pudrodermem.Nie chciałam jej całej smarować tym pudrem, bo od niego bardzo swędzi,bo robią się warstwy trudne do "usunięcia" i tylko dokłada się kolejne,przy czym skóra nie oddycha, więc odradzam pudry.Gencjana najlepsza,z tym tylko,że strasznie brudzi.
Życzę zdrówka.
Julita88
Polecam ciekawe artykuł na temat ospy: http://www.hartujmisie.pl/zdrowie-twojego-dziecka/ospa
Mam nadzieję, że Twoje dzieciaki są już zdrowe, ale może innym mamuśkom ta wiedza się kiedyś przyda :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.