Menu

Ospa wietrzna...

Hey Dziewczyny dzisiaj dowiedziałam się że moja Julcia ma ospę wietrzną;( Ja jestem w 16 tygodniu ciąży, ospę już przechodziłam ale nie wiecie może czy to ma jakiś wpływ na dzidziusia w brzuszku... Dzwoniłam zaraz po wizycie do swojego ginekologa ale jak na złość od dzisiaj cały tydzień wziął sobie urlop i dopiero mam wizyte na 23 lutego...

maraja
 351  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zdrowie ospa wietrzna

Odpowiedzi

amalka
Teoretycznie Dzidziunię chronią Twoje przeciwciała (pozostałość po przebytej chorobie), jednak te same wirusy które powodują ospę, są przyczyną innego dziadostwa- półpaśca. Wówczas może nie być ciekawie... Dla świętego spokoju wolałabym mieć w domu lek (lub przynajmniej receptę) i instrukcje jak ów stosować. Tak w razie "W" (tfu, tfu, tfu...)

Jeśli ginekolog nie może Cię przyjąć, przejdź się do rodzinnego lub po prostu do szpitala i podpytaj. Będziesz spokojniejsza.

Pamiętaj też, że nie jestem lekarzem. Jestem natomiast panikarą (grins) Dużo zdrówka (kwiatek)
tlolek
podpisuję się pod Amalką
Rodzinny także powinien wiedzieć co w takiej sytuacji zrobić.
Dużo zdrówka dla waszej trójeczki i spokoju.
Elfka
Wiecie co jest najgorsze? Znam przypadki osób, które miały dwa razy ospę i półpaśca też...Szkarlatynę osobiście miałam dwa razy i dziecko też. Koleżanka dwa razy świnkę. Cuda na kiju normalnie.
maraja
Panikarą to Ja też jestem... i już u położnej byłam i powiedziała że nic się nie powinno stać... Ale spokojna będę wtedy jak pójde do lekarza 23 ;) ale jestem dobrej myśli...
Anemona
ja też jak byłam w ciąży to miałam styczność z dziećmi chorymi na ospę. Młodej nic nie było. Myśle ze powinnaś być spokojna.
Dominika223
Dzidziusiowi nie powinno nic się stać, ale na wszelki wypadek wolałabym nie przebywać z chorą córką. Lepiej poproś męża lub babcię twojej córki o opiekę nad nią podczas jej choroby, a ty odpocznij.
maraja
Dominika223 właśnie w tym problem bo niemam Julci do kogo dać na ten czas, trudno co będzie to będzie....
amalka
@Marajo jeśli miałaś się zarazić (tfu, tfu, tfu) to już się zaraziłaś. Nie musisz nigdzie choruszka posyłać. Byłaś u lekarza?
maraja
Amalka Jeśli chodzi o mnie to do lekarza ide w poniedziałek... A z córcią idę 25 do kontroliii... Ale już Jej ładnie schodzi to paskudztwo (kciuki) i w sumie z jednej strony to się ciesze że już to przechodzi z głowy będzie miała ... Dziękuje Fasia77 za optymistyczne zdanie:)(prezent)
Elfka
maraja, ostatnio córcia znajomej przeszła. Znajoma nie miała ospy, jej starsza córa też i się nie zaraziły. Nie ma reguły ;-) Będzie dobrze i pewnie nic nie podłapiesz, a maleństwo powinno być chronione.Trzymam kciuki za Wasze zdrówko !!!
maraja
Elfka mam taką nadzieję że z dzicią wszystko ok będzie i że Jej się nie oberwało żadną ospą..
maraja
Hey :) Dziewczyny wczoraj byłam u ginekologa i powiedział że jeżeli przechodziłam już ospę to niema żadnego zagrożenia dla dzidziusia bo mój organizm ma wytworzoną odporność i tym samym chroni dziecko;) No i widziałam dzidziolka:) wierci się jak szalony ... Machał do Mnie nóżką(hahaha)(prezent)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.