Menu

oswajanie z nocnikiem

od kiedy zaczęłyście sadzać swoje dzieci na nocnik,żeby je oswajać z nim??wiem,że to głupie,ale sadzacie je bez pampersa wtedy??

madusia
 746  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko nocnik

Odpowiedzi

iwona1985
chętnie poczytam też chce zacząć uczyć swoją córeczkę
beatris23
Mój zaczął być sadzany jak miał coś koło roczku,ale wtedy siadał na chwilkę,kilka dni w ubraniu(ze 3) potem bez pieluszki.Teraz ma 18 mies,chętnie siada na nocnik i siedzi nawet 15-20 min ale nie zawsze coś zrobi do niego.Nigdy nie było tak żeby nie chciał usiąść albo żeby uciekał.(kciuki)
Ancia0110
Mój ma roczek i raz go posadziłam żeby zobaczyc Jego reakcje-uciekał:):):) Nawet na nim siedziec nie chciał. Zmuszać Go nie bede,ma jeszcze czas:)
KlaudynaK
Staś ucieka jak tylko zauważy nocnik. Siadać nie ma mowy ale nogę do niego wetknąć, zabawki albo włożyć go sobie na głowę to chętnie... po prostu biegnie do pieluch i koniec. Teraz jest chłodniej to w rajstopkach biega, postanowiłam odczekać jeszcze z miesiąc i spróbować po raz 4, opornie mu to idzie... a prawie 2 lata już ma.
Sadzałam go i w pieluszce, i bez.. Mój mąż mu pokazał - dosłownie jak to się robi ale nic a nic nie chce...
Nicoletta
moja znajoma ma synka 8 miesięcznego i jak widzi,że idzie mu na kupkę to go sadza na nocnik no i robi to co ma (grins)
beatka7623
Moja córcia zraziła się do nocniczka przez moją babcię Więc zaczęłam ją odzwyczajać od pieluchy tak ok 2 lat ale o nocniku nie było mowy Więc kupiłam nakładkę na ubikację i ją sadzałam A w nocy parę razy zsikała się w łóżko więc później już sama wołała
Martuska
moja ok 7 m-ca zaczełam sadzać, i tak do dzisiaj, kupke robi w niego i sika, tak że przez dzień zasika 1, najwyżej 2 pampersy
irekzboralski
ja też sadzałam jak miał Mikołaj jakieś 7,5 mca...jak już stabilnie siedział...kupę robi na nocnik ale siku na wyczucie..jak go nasadzę to zroi bo sam nie zasygnalizuję..
ana8377
moja ma rocZEk i zacZElam ja sadZAC ale PO PARU MINutacH PISZCzy wyrywa sie Z NieGO ALE probUJE dALEj az zalapie
Nula139
Moja Zuza płacze na widok nocnika,ma roczek.
Nie sadzam jej więc na nocnik,na wszystko przyjdzie pora,nic na siłę.
babooshka
Dobre pytanie,moja córcia też na razie podchodzi do nocnika jak do zabawki...A swoją droga zdolne te mamy i dzieci które załapały załatwianie do niego juz w 7 m-cu życia(wow)
patimama
JUŻ DAWNO SADZAM, A MAX MA SKOŃCZONE 9 M-CY, CZYM WCZESNIEJ TYM LEPIEJ, MIMO, ŻE DZICEKO NIE WIE JESZCZE O CO CHODZI;p
aisyrk3017
Pierwsze posadzenie na nocnik było 7-8 miesięcu i jak ją posadziłam na nocniczek w tych miesiącach to sie prężyła i płakała wiedz nic tylko schowałam nocnik ...za jakies dwa miesiące wyciągłam nocnik i posadziłam mała i sie wysiała do niego dla nas to był wielki szok brawom nie było końca...i póżniej po każdym spaniu wysadzałam mała na nocnik jakąś ksiażke do reki by sie zajeł i zawsze robiła teraz Marysia ma 20 miesięcy a jak miała 16 miesięcy zaczeła pomalutki wołać sama siku ....Teraz troche przekichane bo zimno wiedz jak woła to albo uciekamy do domu albo szukamy szybko najbliższego WC..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.