Menu

Ot takie pytanko o kawę

Dziewczyny te które lubią pić kawę w czym ją pijecie? W kubku, szklance czy filiżance? Ja piję zazwyczaj w kubku ale zdarza mi się zrobić i w filiżance. Kiedyś pewien starszy pan powiedział że poczęstować kogoś (np. naszego gościa) kawą zrobioną np. w kubku a nie w filiżance to jest obraza tej osoby. A wy w czym pijecie czy też podajecie kawę?
Tak mi się właśnie nasunęło takie pytanko bo akurat popijam sobie kawkę (grins)(grins)(grins)

jollka
 694  22

Znajdź pytania na ten sam temat:

kawa

Odpowiedzi

myszka838383
ja pije tylko w kubku :) Jesli są jakieś urodziny to gością podaje kawę w filiżankach ( nie wyobrażam sobie podac w kubku) ale jak przychodza do mnie jakies koleżanki na klachy to podaje w kubkach
Agnieszka1234
W szklance albo w kubku :) Dla gości również w szklance:)(kciuki)
malgosia
ja piję w kubku, bo lubię dużo(grins) , a gości się zwykle pytam jak chcą.
ulenka091987
ja albo w kubku albo w filiżance, a gościom podaje w filiżankach, natomiast mój wujek tylko i wyłącznie pije kawe w szklance w innym nacyniu nawet nie tknie kawy(grins)
basiaikubus
ja nie piję bo nie lubię
jollka
@degi źle mnie zrozumiałaś ja napisałam że niby obrazą jest podać komuś kawę np. w kubku Według tego pana powinno się właśnie podawać w filiżance. Ale sama tak nie robię, podaję w tym w czym kto lubi.
myszka838383
miałam juz sytuacje że przyszło więcej gości niz sie spodziewałam i nie miałam juz filiżanek..zapytałam czy może byc w kubku..usłyszałam JASNE!!!! :) jeszcze nikt nie zrobił z tego problemu. Mam natomiast ciocię która piję tylko i wyłącznie w filiżance. Moja babcia zrobiła jej w szklance a ona zapytała czy ma filiżanki i czy ona mogłaby prosić bo ze szklanki nie pije. Babcia kawę wylała i zrobiła nową w filiżance.
jollka
@myszka to podobnie jak moja szwagierka ona też pije tylko i wyłącznie w filiżance i jak ma jakiś gości to też podaje w filiżance.
Nicoletta
nie piję kawy jednak wszystko inne pijam tylko w kubkach (herbate,napój,wodę itd)
sophia666
rozpuszczalkę z mleczkiem w kubeczku(grins)
Tosia
ja raczej w domu nie robie sobie kawy... lubie wpasc po srednia Latte do Green Weya ...
kaczuszka
ja jak większość wolę kubek :D
xkasiulax
najczęściej w filiżance (grins)(grins)(grins)(grins)
AgaC
ja piję najczęściej w filiżance, ale mój mąż często robi w szklance z uchem i też dobrze smakuje (kciuki)
Remedios
filiżanka...
kubek + kawa to jakiś jankeski wymysł, nieporozumienie moim zdaniem
(grins)
poza tym tak jak Kasia, espresso tylko w malutkich filiżankach służących do tego celu:) w zasadzie rzadko piję kawę bo raczej nikłe są szanse na dobrą kawę w naszych sklepach, zacznę pić jak dorobię się porządnego ekspresu albo chociaż dobrego żarnowego młynka by móc zrobić świeżą kawę w kafetierce. W kwestii kawy w ogóle jestem radykałem, wolę nie pić jej wcale niż pić ten syf który zawala półki polskich sklepów(smutna)
daryjka87poznan
Ja pije w kubku a gosci czestuje w filizance. (grins)
emiliab
Zazwyczaj w kubku, czasami w filiżance jak mam ochotę na małą. Gościom serwuję też różnie, mam komplet filiżanek i wyjmuje je jak mam oficjalnych gości i oficjalną imprezę. Jak ktoś wpada od tak na kawę to mam komplet kubków z Nescafe, chociaż zawsze pytam kto w czym chce. Natomiast kawa w szklance jest dla mnie totalnie ochydna, chyba że mrożona.
edyta12
Ja i mój mąż pijemy w kubku,każdy ma swój kubek w domu,osobno do kawy i herbaty.Jak przyjeżdżają goście to podaję w filiżankach.a cała rodzina męża ma u nas swoje kubki a moja rodzinka szklanki bo tylko piją w szklankach.A po za tym lubimy kubki i kupujemy co jakiś czas nowe jak nam coś wpadnie w oko.
mammma
w największym kubku jaki mam. i dużo cukru i dużo mleka. a gościom podaję w filiżankach, z... oszczędności (smiech)(smiech)(smiech)
JULKA
JA W KUBKU-W MOIM ULUBIONYM;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.