Menu

Owoce, a apetyt u dziecka

Gdzieś słyszałam, że nie powinno się podawać dzieciom za dużo owoców i soków owocowych, bo zakwaszają żołądek i dziecko traci wtedy apetyt... Co o tym sądzicie dziewczyny? I w jakich ilościach podajecie swoim dzieciom owoce i soki? Z góry dziękuję za odpowiedzi(kwiatek)

Magdzik
 1125  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie owoce dziecko apetyt

Odpowiedzi

StepByStep
Bąbel raz dziennie dostaje owoce, najczęściej na drugie śniadanie... soków nie toleruje, więc nie pije... czasami po obiadku jakąś brzoskwinkę dostanie, ale to też do codziennych rytuałów nie należy. Moje dziecko z tych "warzywnych" jest
JUSTYNA300511
mój synek owoców za duzo nie je ale za to soków pije sporo i rzeczywiscie z apetytem u niego słabiutko...ale ile w tym prawdy ?nigdy wczesniej o tym nie słyszałam
mysia
Ja rowniez nie zauwazylam aby owoce i soki zmniejszaly apetyt.A ile je moja cora to zalezy od dnia.Jednego dnia zje tylko troche winogron a drugiego np.banana zagryza jablkiem i tak caly dzien(glodna)(glodna)
Magdzik
Moja też zazwyczaj raz dziennie dostaje owoce, a sok pije rano tylko, potem herbatkę... I apetyt raz ma, raz nie...(krejzolka) To jak to w końcu jest?(kciuki)
kasia1
A moja niunia owoce je jak ma ochotę nieraz przez cały dzień nie zje nic z owoców, czasem banana, jabłko czy inny owoc , soków pije bardzo dużo woli je bardziej od herbaty i apetyt ma bo jak by mogla to cały czas by coś jadła (glodna)
krasna1
PONOĆ SOKI PRZECIEROWE TYPU KUBUŚ ZMIENIAJĄ PH POCHWY U DZIEWCZYNEK ....
Magdzik
@krasna(smiech) Serio???(wow)
ADAMSKA98
moje dzieci sokow nie pija ,a owoce i warzywa jedza jak maja ochote na nie
emiliab
Mój synek je owoce i pije soki kiedy chce. Na brak apetytu nie narzekamy. Lubi jeść, to niech zajada, za jakiś czas nie będzie chciał jeść.
Bilska1
u mnie tak samo jak u emiliab (grins)(grins) czasami sie zastanawiam gdzie on to wszystko miesci(grins)(grins)
karolincia
moje nie lubi owoców za bardzo dlatego pozwalam jej pić wiecej soków apetyt poza tym ma całkiem spory ale są to soki domowej roboty raczej przecierowe rzadko
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.