Menu

Owoce i warzywa ... nie!

Jak zachęcić niejadka do owoców i warzyw? Czy znacie jakieś gry i metody wspomagające jedzenie zdrowej żywności?

Ania
 1379  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Przedszkolak 6-13 lat Zdrowie Odżywianie

Odpowiedzi

wiesia121980
Ja nie znam właśnie żadnego dobrego sposobu. Próbowałam"przemycić" dzieciom już we wszystkim warzywa ale każda próba na daremno.Moje dzieci zaraz mają efekt wymiotny nie umieją nic połknąć[albo nie chcą zjeść jak widzą że coś nie wygląda tak jak zawsze]jedzą tylko ze smakiem zupę pomidorową,rosół i oczywiście kotlet z frytkami[absolutnie bez surówek].Jak macie jakiś sposób to napiszcie.Pozdrawiam
johanna
Wszystko przede mną ale już się boję. Ja z tego co mi mama mówiłam tez nie jadłam ani warzyw ani owoców - jedynie jabłka ale to też sporadycznie. Teraz mogłabym jesć tylko warzywa - myślę, że smaki się po prostu zmieniają.
mumczinx
A próbowałyście warzywa lub owoce w postaci soków?
Alb22
Moja Anita na szczęście wsuwa owoce równo - z warzywami jest gorzej - toleruje jedynie pomidorki i zielonego ogórka - bez skóry oczywiście i jedno i drugie. Inne warzywa i owszem ale "przetworzone" zasmażana kapusta, duszona marcheweczka itd.
Agula
Moja mama też miała taki problem ze mną:) w ogóle nie chciałam jeść owoców, także podobno miksował mi je. Wydaje mi się to dobrym pomysłem, choć niektróre owoce mają najwięcej witamin w skórce.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.