Menu

Owoce,witaminy w zimie.

Dziewczyny jakie owoce jedzą Wasze dzieci teraz,gdy w sprzedaży jest ich tak znikoma ilość.Moje dzieci jedzą jabłka,banany,pomarańcze i mandarynki,czasem kiwi ale to rzadko.Czasami mam wrażenie,że to trochę mało,bo powinny dostawać więcej witaminek,no ale mamy taką porę roku,że w targach marny wybór.
Oczywiście są również np. truskawki ale za nic ich nie kupię,pomimo tego,że wielkie są jak bycze jajca,a pędzone pewnie niemiłosiernie.No więc pomijając te tradycyjne owoce i te które nie nadają się do jedzenia dla dzieci,jakie jeszcze jedzą Wasze maluchy? pozdrawiam

mateuszowa
 287  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta owoce

Odpowiedzi

amalka
Krzysio jada mus jabłkowy, mus rzewieniowy, mirabelki, węgierki, truskawki, jagody i gruszki w soku własnym, owoce z kompotów, truskawki w koktajlu (mam pomrożone)... Robię przetwory (w większości z plonów własnych) więc również w zimie rozkoszujemy się "latem".
Bestyjka
Czarek je owoce sklepowe typu banany, mandarynki czy pomarańcze a co do niesezonowych to te z przetworów.
myszka838383
mój raz na jakiś czas zje banana...i to wszystko
renata29
Najczęściej jedzą banany.Czasem jabłka albo gruszki.Młodszy jeszcze pomarańcze albo mandarynki.Z wszystkich dostępnych owoców(oprócz truskawek itp) piją też soki.
amalka
Aaaa... no i jeszcze suszone owoce (grins)
kama86
Wszystkie kompoty musy:jablko,banan,truskawka,malina,gruszka,multiwitamina,jagody..itd
halina21
mamy swoje jabłka wiec je jedzą na potęgę do tego banany,pomarańcze,mandarynki,gruszki i śliwki,czereśnie z kompotu tez swoje ,musy gruszkowe które zrobiłam jesienią ,soczki malinowe,winogronowe także swojskie i jeżyny bo mam zamrożone a jak się kończą to czasem kupujemy mrożonki w sklepie :)
iwus198920
jabłka, banany, mandarynki
oli28
Mam pełną spiżarnie własnych przetworów więc mała przez cały rok wcina truskawki,jagody,brzoskwinie,śliwki
mateuszowa
@Geodonna mi głównie chodzi o te mega duże.Nie uwierze,że naturalnie urosły.Nasze polskie truskawki też pewnie rosną wraz z pestycydami ale już łatwiej mi uwierzyć,że może jednak są naturalne bo są normalne tj.naturalnej wielkości,koloru też nie mają przesadzonego, ale tamte...? Ostatnio byłam w Kauflandzie i były zapakowane,wielkie,mega czerwone itd.
Czy naturalne truskawki tak wyglądają? No chyba,że to była taka odmiana...bo i z takim zdaniem mogę się spotkać...
amalka
@Mateuszowa ja to bardziej czepiłabym się tego, że tydzień leżą w lodówce i nic na wyglądzie nie tracą (krejzolka) Mamusia moja na Święta dzieciarni kupiła (siostrzenica prosiła, bo "takie ładne") a Brzdące tak czy inaczej mrożone wcinały (grins)

Zastanawia mnie też, czy te "importy" mają jeszcze jakiekolwiek wartości odżywcze...

No i tak- są różne odmiany truskawek. Takie piękne, dorodne i czerwone znajdziesz również w Polsce (latem rzecz jasna), "roxana" dla przykładu. Sąsiad mi na wiosnę kilka sadzonek obiecał stąd wiem (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.