Menu

oznaki lunatykowania?

hej.dziewczyny mam problem. moja mała obecnie ma 10 m-cy, od kiedy zaczęła juz ładnie wstawać (do dzis jeszcze sie jedna rączką czegos trzyma) robi mi tak wnocy. Śpi a nagle podnosi sie i wstaje w łózeczku, nie płacze, nic nie mówi" tylko wstaje i stoi z zamknietymi najczęsciej oczami, ja dosc szybko reaguje i ją kłade z powrotem i ona dalej śpi ale za np. następne 30 min czy godzine znowu to samo. To gdy sie rzuca po łózeczku to rozumiem bo szuka sobie miejsca ale dlaczego z niego wstaje? pic jej się nie chce bo zawsze jak obudzi sie na picie to płacze, napije się i śpi dalej, a jakie moga byc przyczyny tego wstawania? potrafi tak kilkakrotnie w ciągu jednej nocy. Ja najczęsciej asekuracyjnie (żeby nie przewróciła się i nie pukła w szczebelek, lub żeby sie nierozbudziła na dobre) ją szybko kłade i spi dalej. Niby dobrze że nie płacze ale co z tego skoro ja w nocy i tak niespie z tego powodu bo czuwam by ją z powrotem kłaść... doradzcie dziewczyny co zrobić? miała tak któras z was?

vanessa82
 644  3

Odpowiedzi

LadyNefretete
wydaje mi sie ze nie masz powodów do obaw , to dla niej nowosc i frajda dlatego sni jej sie to po nocach a co za tym idzie organizm szaleje .Nawet dorosły człowiek ma niekontrolowane ruchy w nocy :) moja 3 latka tez czasm usiadzie w nocy na łózku i cos tam sobie gada i za chwile sie kładzie :) wiec wydaje mi sie ze nie powinnas sie martwic i bardzo dobrze reagujesz kładac ja spowrotem spac :)
Beki
Moja miała to samo! Przeszło samo (grins) Także się zamartwiałam (kwiatek)
Achcha
Grześ gdy się nauczył siadać a potem stać to non-stop ćwiczył tą nową umiejętność w nocy(grins)(grins)(grins) Nic nie chciał tylko stał dopóki mu się nie znudziło i zaczął jęczeć!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.