Menu

oznaki odwodnienia..

Od niedzieli u mnie w domu panuje jakaś zaraza...Mały wymiotuje...potem doszła biegunka...starsze dziecko tez wymiotowało i gorączkowało...Dzisiaj w nocy mnie dopadło....Podaje dzieciom smecte,orsalit,probiotyki...wiadomo dużo picia....Byłam u lekarza ,powiedziała ,ze to jakieś wirusisko...Ale jak długo jeszcze??Mam obserwować czy dzieci się nie odwodniły....JAKIE SA OZNAKI ODWODNIENIA???..jedzą i pija normalnie,więc chyba nie powinny...ale zapytam...

Kasia1978
 1096  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat wirus

Odpowiedzi

margolcia85
jak mój synek się odwodnił - co trawło chyba ze 3-5 godizn intenywnych wymiotów i biegunki to lezał jak beda, nic nie pił, nie jadł i cały czas spał... To raczej takie standardowe, no i podobno się skórę sprawdza że jak się takjakby szczypnie to jakoś niby inaczej niż normlanie dochodzi do siebie ale nie umiem tego wytłumaczyć dokładnie
ajrian
Mój syn odwodnił się poważnie w ciągu czterech godzin biegunki i wymiotów.Lekarz mówił,że w odwodnieniu dziecko nie oddaje moczu lub bardzo mało.Sprawdza się też skóre np na brzuchu,czy złapana w dwa palce wraca na swoje miejsce.Dziecko może być płaczliwe,pobudzone.
Ale to są objawy poważnego odwodnienia.Umiarkowane odwodnienie nie daje widocznych objawów.
ajrian
A i jeszcze jest nalot na języku,dziecko płacze "na sucho",dziecko może być śpiące i apatyczne.
Kasia1978
jeszcze zapytam się czy ten Orsalit mogę podać zmieszany z jakimś sokiem czy herbatka??bo nawet smakowy muszę wciskać strzykawką...
kaisaa4
tak jak wyżej dziecko jest bardzo apatyczne, moja córka 5 cio letnia nie chciała nawet siedzieć cały czas tylko leżała. nie chciała nic pić nawet jak ją prosiłam. od razu widać że z dzieckiem jest coś nie tak, nie przegapiłabyś tego, chyba że w nocy gdzie i tak sie jest zmęczonym i sennym.
Kasia1978
orsalit mamy od lekarki
otylka
Orsalit jest dobry na odwodnienie, lekarz wiedział co daje. trzeba go zmieszać z wodą niestety i mimo róznych smaków nie jest za smaczny. Dziecko odwodnione jest apatyczne, u malucha ciemiączko może być zapadnięte.
wera10
moja córka kiedy zaczyna być odwodniona robi sie płaczliwa, strasznie się tuli, jest apatyczna. wtedy od razu podaje orsalit, najlepiej przez słomkę z jej ulubionego bidonu czerwonego. niestety z tego co wiem orsalit najlepiej działa rozrobiony z wodą, chociaz smakuje nie najlepiej.
mbeltowska
dziecko odwodnione jest apatyczne, sporo leży i śpi. po uszczypnięciu skóra nie jest elastyczna i nie wraca do normalnego stanu szybko. jeśli dziecko jest małe ciemiączko może być zapadnięte. podczas biegunek i wymiotów warto od razu podawać orsalit, żeby uzupełnić elektrolity. to pomoże zapobiec odwodnieniu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.