Menu

Paciorkowiec Streptococcus agalactiae

Niech wypowiedzą się mamy, które miały dodatni wynik na GBS, miałam robiony posiew, i niestety wychodowano u mnie Streptococcus agalactiae, lekarz mówił, że nie mam się martwić, ponieważ pod czas porodu poda mi się antybiotyk, po porodzie też i maluszkowi również. Poczytałam troszkę o tej bakterii i przeraża mnie myśl, że może pójść coś nie tak:(. Czy nie wystąpiły u was jakieś powikłania i maluszka? Czy zdążono wam podać na czas antybiotyk? Dziękuję za każdą odpowiedz.

niki30041988
 818  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie gbs pozytywny

Odpowiedzi

tlolek
co prawda u mnie podczas badań nie stwierdzono ale że poród zaczął się odejściem wód płodowchy to zapomniałam zabrać ze sobą wyniuk badań.
Więc lekarz kazał podać antybiotyk na wszelki wypadek. Sa to 3 dawki, pierwsza dostajesz już podczas porodu, kolejne w nastepnych dobach
paulaa
moja koleżanka 3 dni temu się dowiedziała ze ma paciorkowca i wczoraj urodziła w 8 msc wody miała zielone i dziecko teraz leży w inkubatorze pod czas porodu podawali jej antybiotyk ale dopiero za 3 dni bedzie wiedzieć czy bakteria nie przedostała się do dziecka
Mysiulineczka
U mnie też wychodowali paciorkowca , dostałam 3 dawki antybiotyku , dwie w trakcie porodu i jedną po. Z małą było wszystko dobrze:)
sungirl25
Ja też miałam paciorkowca, też lekarz mówił, że nie ma się czym martwić, bo dostanę antybiotyk, też czytałam na temat powikłąń i byłam przerażona, a nie było po co, bo dostałam antybiotyk podczas porodu i wszystko było ok. Miej ze obą wynik tego badania, od razzu poinformuj personel i będzie wszystko dobrze:)
Grosik007
JA miałam! 80% kobiet ma tego bakcyla! Niestety szybko się roznosi! My żyjemy z tą bakterią i to jest normalne, natomiast dla dzidzi może być niebezpieczne! Ja dostałam antybiotyk przed porodem (około miesiąca), taki dowcipny, chyba dalacin??! Podczas porodu również dostałąm antybiotyk, i po też! U mnie lekarz nie ryzykował, dlatego że czasem akcja porodowa przebiega tak szybko że mogą nie zdążyć podać antybiotyku, toteż tak zachowawczo, dodatkowo dostałam przed!:) Ale nic się nie martw! Ta bakteria była zawsze, ale od jakiegoś czasu zaczynają ją zwalczać! Moja córcia (pierwszy poród 4 lata temu, kiedy jeszcze nic się z tą bakterią nie robiło) miała zapalenie spojówki! Jedno oko jej ropiało! Sądzę że to paciorkowiec, dobrze że nie przeszło dalej! Będzie dobrze! Nie martw się!:)
niki30041988
Martwie się bo w poprzedniej ciąży też miałam robione badania na GBS i wynik był negatywny a w tej pozytywny:(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.