Menu

PACIORKOWIEC streptococus agalactiae

Czy miała któraś z Was ten paciorkowiec ?przy 1 dziecku nic nie miałam a teraz mi wyszło to świnstwo ;/jak się u Was to skończyło?bo się teraz naczytałam ze az chora jestem;/:(

mgli21
 317  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie poród dziecko zdrowie dziecka

Odpowiedzi

maja1482
Miałam przy pierwszej i drugiej ciąży. Po urodzeniu dzieci dostały antybiotyk i wszystko było w porządku. Trzeba mieć ze sobą wynik badania na paciorkowca z dokumentami do porodu i dodatkowo powiedzieć o tym podczas przyjęcia do szpitala.

Antybiotyk dostaje matka jeśli akcja porodowa nie jest jeszcze zaawansowana (około 4 godzin przed narodzeniem malca), aby mógł dotrzeć do malca, kiedy ten jest jeszcze w łonie.Jeśli poród postępuje szybciej, od razu po narodzeniu maleństwo dostaje antybiotyk (podaje się go 4-5 dni). Wszystko będzie dobrze, nie martw się na zapas.
Anemona
też to miała dostałam antybiotyk i globulki, nie zdążyłam zrobić powtórnych badań bo urodziłam wcześniej. Podczas porodu dostałam zastrzyk dożylnie z antybiotykiem, młodej nic nie było, nie dostała żadnych leków, wiec prawdopodobnie sie wyleczyłam zanim urodziłam.
mgli21
a w których tygodniach urodziłyście?
maja1482
Córkę w 40tc a syna w 41tc
mgli21
jaki opatrunek ja nie miałam opatrunku po cc :)tak miałam to badanie GBS
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.