Menu

Palec w buzi

Potrzebuję rady. Moja córka ma 4 latka i do teraz czasem widzę, że ssie kciuk. Ma tak w sumie praktycznie od narodzin :( Niejednokrotnie wcześniej próbowałam ją przestawić na smoczki, ale niestety bez efektu. Do teraz proszę, tłumaczę, żeby tego nie robiła. Jak wiadomo skutkiem ssania kciuka mogą być krzywe ząbki.
Macie na to jakiś sposób, bo już sama nie wiem co zrobić?

carla1978
 1605  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie palec w buzi ssanie kciuka

Odpowiedzi

kasinka28
Krzywe ząbki to raz a zniekształcony kciuk to dwa - bo stawy są cały czas narażone na wilgoć. Natka też miała okres ssania kciuka na szczęście nie długi. Palec wyglądał jak po długiej kąpieli... cały pomarszczony jakby odmoczony. Więc pokazałam jej paluszek, powiedziałam, że jest chory i trzeba go wyleczyć. Zalepiłam palec grubo przepuszczającym powietrze plasterkiem... i t ak przez tydzień. Paluszek wyzdrowiaiał oczywiście a paluch już nie ląduje w buzi.
PaniMisiowa
Ssanie kciuka jest normalne u niemowląt i małych dzieci. Nie powinno powodować trwałych problemów z zębami i zgryzem, jeśli nie jest kontynuowane po ukończeniu 5 lat (mniej więcej w tym wieku zaczynają się pojawiać pierwsze zęby stałe).
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.