Menu

pamiec malego dziecka

Chcialabym poznac Wasza opinie: jak dobra pamiec ma poltoraroczne dziecko? Czy jezeli do tej pory widzialo kogos na codzien (osoba ta nie opiekowala sie dzieckiem, lecz przebywala w jego otoczeniu, bawila sie z nim itd.), a teraz bedzie widzialo ta osobe raz na tydzien czy dwa, to nadal bedzie tak zywo reagowac na jej widok?

elinka
 538  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie pamiec malego dziecka

Odpowiedzi

amalka
Nie wiem jak jest z rozpoznawaniem osób ale ja pamiętam zdarzenia... Miałam koło 2 latek. "Widzę" tatę jak leży na podłodze i ogląda telewizję a ja z rozbiegu przeskakuję przez jego nogi, tata ruszą nogą a ja wpadam na kaloryfer... Dale pamiętam lekarza w masce, mamę za szybą, wygiętą w łuk igłę i mój krzyk "mama!" Inne wspomnienie- miałam 2 latka i 3 miesiące- pamiętam mamę za szybą z moją nowo narodzoną siostrą, mama trzyma dłoń przyklejoną do szuby i płacze bo ja płacze... Chciałam do mamy i dostałam w tyłek od taty... Inne wspomnienie- mam 4 lata (wiem od mamusi) patrzę jak malują poręcz schodów i nagle spadam. Jeden z malarzy (czarne włosy do ramion, bródka i wąsy) bierze mnie na ręce i płaczącą niesie po schodach w ramiona mamy... Pamiętam też jak zgubiłam się w domu towarowym i jedna pani pokazuje mi kolejne kobiety i pyta czy to moja mama... Miałam 3 latka. Ciekawe prawda?
Ps. Tata powiedział, że ja się potknęłam i wpadłam na kaloryfer ale ja wiem swoje :)
natka1nt
Witaj.
Jeżeli dziecko miało bardzo dobry kontakt z tą osobą i przy tym w jej towarzystwie bardzo dobrze się bawiło, śmiało i pozytywnie reagowało... to na pewno nie będzie najmniejszego problemu z zapamiętaniem takiej osoby. Bądź pewna. Pozdrawiam.
elinka
dziekuje za odpowiedzi (kwiatek) pozdrawiam i spokojnej nocki zycze (awve)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.