Menu

Panikara...

Witajcie mamcie. Mój 9 miesięczny synek siedział na dywanie i bawił się zabawkami, po chwili z całej siły odepchnął się do tyłu i trzasną głową w podłogę. Wielki płacz, przez 5 min. nie mogłam go uspokoić... Mam wrażenie jakby miał wklęśniętą główkę z tyłu głowy (nie wiem czy jeszcze mu się czaszka nie zrosła, czy zrobił sobie coś poważniejszego) Teraz chodzi sobie w chodziku i nie widzę aby się jakoś inaczej zachowywał. Normalnie mam kilkaset myśli na minutę, czy coś się nie zacznie później dziać niedobrego, czy już się nie dzieję tylko z późnionym zapłonem da o sobie znać Grrrr... normalnie nie wyrobie za chwilę :/ nie wiem czy teraz jechać do szpitala, czy go obserwować i jakby coś się zaczęło dziać niepokojącego to wtedy pojechać?

aangelek21
 566  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie wstrząs mózgu

Odpowiedzi

amalka
Weź latarkę, błyskaj po oczkach i obserwuj źrenice (czy się rozszerzają) a później ulubioną zabawkę przesuwaj przed oczkami synka- powinien wodzić za nią wzrokiem. Tak sprawdza się "po domowemu" czy nie ma wstrząsu mózgu. Inna sprawa, że tak czy inaczej- dla świętego spokoju i zdrowia dziecka- wybrałabym się do lekarza. To w końcu główka (kwiatek)
Tuptolek
U takich małych dzieci jest tak czasami, że jak się uderzą w głowę to się robi wklęśnięcie. Trzeba obserwować czy nie wymiotuje, czy nie jest jakoś nie naturalnie senny, a jak się bawi to jest oki. Kości u takiego maluszka są bardzo elastyczne. Poduchę mu kładź z tyłu jak się bawi na podłodze. (kwiatek)
aangelek21
zrobiłam latarką, ale mu się źrenice nie rozszerzyły tylko zwęziły.
aangelek21
hmmm... poduchę to miał za pleckami tylko, że przemieścił się podczas zabawy i na nic się zdała poducha :/
grazyna13
Jak sie świeci światłem po oczach to chyba dobrze że sie zwęziły, ( oko broni sie przed nadmiarem światła a jak jest ciemno to wpuszcza go więcej więc sie rozszerzają,). Moja młodsza córka raz jak zaczynała naukę sikania nasikała na podłogę a później się poślizgnęła walnęła sie w tył głowy przyłożyłam jej coś zimnego choć nie bardzo chciała potem właśnie patrzyłam czy coś sie nie dzieje. Jeżeli masz niedaleko do przychodni to może niech go obejrzy lekarz. Może słabe pocieszenie ale jeszcze nie jeden upadek przed tobą.
amalka
O to mi właśnie chodziło (grins) Źrenice mają się zwężać i rozszerzać.
dzikakobieta
jak nie wymiotuje to oki ale obserwuj
aangelek21
nie, no obserwuje... Na szczęście nic się nie dzieje niepojącego... ale ciągle mam go na oku
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.