Menu

Pas poporodowy

Słyszałam ostatnio o czymś takim jak pas poporodowy. Możecie mi coś więcej na ten temat powiedzieć? Czy noszenie takiego pasa pomaga? Kiedy po porodzie należy zacząć go nosić?

flora
 1991  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie poród pas poporodowy

Odpowiedzi

carla1978
Wiesz co też o tym słyszałam, ale nie stosowałam. Mam wrażenie, że ten pas to nic dobrego. Ale niech lepiej się wypowiedzą osoby które same go nosiły :)
hogata
Ja też nie nosiłam takiego pasa, ale pytałam o taki pas położną, to mi go odradziła. Racja, że brzuch może wygląda lepiej, ale wydaje mi się, że mięśnie brzucha są ściśnięte, więc nie ćwiczą same i nie chcą wrócić samoistnie później do stanu sprzed ciąży.
Natty
Zależy to też od rodzaju porodu, być może po porodzie naturalnym taki pas coś daje, jednak nic nie zastąpi ćwiczeń :) Natomiast przy cesarce włókna mięśniowe są przecinane, także taki pas nic nie da. Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć :)
dagmara123
Ja zastanawiałam się czy nie kupić takiego pasa po porodzie, bo na pewno nie będę się dobrze wtedy czuła ze swoją figurą, ale doszłam do wniosku, że to bez sensu. Chyba nikt jeszcze nie schudnął o uciskania mięśni. Żeby spalać tkankę tłuszczową trzeba się po prostu ruszać. Pas kupię tylko, gdy będę musiała założyć sukienkę na jakieś ważne wyjście.
ewelinan
Słyszałam rózne opinie na ten temat- jednak większość kobiet chwali sobie ten pas. Być może ja równeż się skuszę..
ruda
Polecała mi go kiedyś koleżanka, że jest świetny...kupiłam go sobie, ale wcale nie pomógł, uważam że to zbędny wydatek
kasia13_archiwum
Takie pasy nie sa wcale dobre. Powoduja, ze miesnie po porodzie jeszcze bardziej sie rozleniwiaja i osiagniesz odwrotny od chcianego efekt. Najlepiej sie po prostu gimnastykowac. Zaraz po porodzie zaczac ze specjalna gimnastyka poporodowa. Nie tylko, ze wrocisz do formy, co plus jest taki, ze te cwiczenia wzmacniaja miesnie miednicy. Co zapobiego w przyszlosci np upuszczaniu moczu czy wypadnieciu macicy. No i sex jest lepszy. Bo czesto po porodzie moze byc z tym problem, jesli miesnie miednicy zbytnio ucierpialy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.