Menu

Pasta do zębów dla dzieci

Kochaniutkie, od kiedy zaczęłyście myć ząbki swoim dzieciom pastą do zębów? Bo pewnie na początku samą wodą...? I czy ta pasta jest nieszkodliwa, gdyby dziecko jej trochę zjadło?(pout)(kciuki) Z góry dzięki za odpowiedzi(kwiatek)(kwiatek)

Magdzik
 1327  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie pasta do zębów ząbki dziecko

Odpowiedzi

lolita
My od pierwszego zabka uzywamy pasty nenedent bez fluoru-dziecko moze ja polykac.
olciae
j.w.i na pascie powinno pisac od jakiego wieku mozna ja uzywac,(awve)(awve)(awve)
babooshka
a my używamy owowcowej bobini, nakłada się odrobinkę, jak podają wielkość groszku (sama spróbowałam aby wiedzieć co podaję dziecku)jest ok:)(kciuki)
basia198711
my też używamy bobini, rano myje małemu wodą a wieczorem pastą, ale ja nakładam bardzo małą ilość, mniej niż zalecają bo Michaś nie potrafi jeszcze wypluwać pasty
rozowa82
vademecum, moja zuza nie raz ja zjadła
annabok77
Używamy elmex 1-6.
babooshka
Aha,w sumie to ja robię podobnie jak basia198711, na pocz. nakładałam mniej tej pastki,ale córcia się szybko przyzwyczaiła do smaku, poza tym co jakis czas przepłukuję troszkę szczoteczkę wodą (bo Wiki lubi ciumać to włosie).Na pocz. używałam silikonowej i myłam samą wodą,ale córcia juz jej nie dawała sobie do buźki wkładać, no to nadszedł czas na zmiany:)
Magdzik
Moja jeszcze silikonową daje sobie myć ząbki. No i samą wodą na razie, bo pasty nie tknie...(pout)
babooshka
Madziu, ja Ci napisałam, może spróbuj wziąć małą na ręce i pokazac jej że Ty tez myjesz ząbki.Powiedz Moniczce że teraz też jest już taka dzielna i duża itd. U nas to było tak że jak myłam swoje zęby to Wiki chciała koniecznie być wtedy na rękach i próbowała złapać moją szczoteczkę (na chwilkę jej na to pozwalałam)więc mój plan zadział i teraz razem te swoje ząbki myjemy, a mała ma frajdę, potrafi nawet zawołać tatę wieczorem by się pochwalić swoją samodzielnością:)
Magdzik
@babooshka będę próbować(kciuki) Dzięki dziewczynki(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.