Menu

paszport, dowod dla dziecka

Witam..planuje wyleciec na Cypr z 2,5 letnimm synkiem.bedzie mi..potrzebny mi bd dla niego dowod tymczasowy lub paszport???i jak to wsztsko zalatwic? pozdrawiam was kochane netmamy:)

julia
 567  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Czas wolny i Sport Praca i Finanse dowod paszport

Odpowiedzi

Dzeni
Jeśli wyjeżdżasz gdziekolwiek za granicę to paszport dla synka będzie Ci potrzebny na pewno!!!!!Musisz się zgłosić do biura paszportowego i pobrać druki,zrobić zdjęcie i oczywiście musi być zgoda obydwu rodziców na wyjazd dziecka za granicę.To wszystko składasz i czekasz na dokument :)
goskapolak
Dzeni jesteś w tej UE już parę ładnych lat a nie masz pojęcia jakie masz z tego profity.Jak nie wiesz dokładnie to informuj.Na terenie państw członkowskich UE,zgodnie z polskim prawem dziecko może mieć dowód osobistyktóry jest wystarczajacym dokumentem uprawniającym do przekraczania granic państw zrzeszonych w Unii.
goskapolak
*to nie informuj
goskapolak
gsak- a jak to możliwe skoro Chorwacja nie jest w UE?
piasekpustyni
Z tego co wiem Cypr należy do Unii Europejskiej więc dowód dla dziecka wystarczy, ale dopytaj na wszelki wypadek w urzędzie. My niedawno wyrabialiśmy dla Synka dowód - idziesz do Urzedu Miasta/Gminy i tam składasz wniosek z 2 zdjęciami. Do odbioru za miesiąc. Ważny 5 lat. Płacisz tylko za zdjęcia. Jeśli chodzi o paszport to jest ważny dla dziecka chyba tylko rok i większe koszty się ponosi, więc jeśli można jechać na dowód - dla mnie kalkulacja jest prosta:) pozdrawiam!
syla
Dzeni nie masz racji paszport jest tylko potrzebny jak jedziesz do kraju po za Unią Europejską a tak wystarczy dowód dla dziecka
julia
to miasto do ktorego bym jechala nazywa sie Limassol lezy chyba w tej greckiej czesci
julia
dziekuje za wszytskie odpowiedzi kochane mamki:*
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.