Menu

Patrzenie na świat przez okulary

Zdarza się, że dziecko od najmłodszych lat musi nosić okulary, aby skorygować wadę wzroku. Nie jest to łatwa sprawa zwłaszcza, że dziecko jest w ciągłym ruchu, okulary go denerwują i przeszkadzają. Jak przyzwyczaić małego człowieka do noszenia okularów na co dzień, jak doprowadzić do tego, aby okulary stały się czymś zupełnie normalnym, czymś co stanowi jedność z oczkami? Jeśli jesteś mamą małego okularnika lub jeśli masz doświadczenie w tym temacie, opowiedz nam o tym jak wyglądały pierwsze dni, tygodnie czy miesiące dziecka z okularami. Po jakim czasie dziecko się przyzwyczaja?

Ania
 1928  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie wada wzroku noszenie okularów okulary

Odpowiedzi

jollka
Mój synek ma teraz 6 lat a okularki zaczął nosić zanim jeszcze skończył 2 latka. Nie musiałam w ogóle synka przyzwyczajać czy też namawiać do noszenia okularków, nie miałam z tym żadnych problemów. Jednego dnia był z nami u optyka aby wybrać okularki (oprawki) na drugi dzień pojechał z nami je odebrać, po założeniu ich nawet jednego razu nie sięgnął rączką żeby je zdjąć. I tak jest do tej pory, nigdy mu okularki nie przeszkadzały, nigdy też nie protestował aby ich nie nosić. Mogę jeszcze dodać że najlepsze dla dziecka są okularki które maja szkła plastykowe - szlifowane ( tak łatwo się nie stłuką ale są niestety bardziej podatne na zarysowania niż te szklane) no i oprawki też miał specjalnie dostosowane dla małych dzieci tzn. miał te oprawki takie zaokrąglone w miejscu gdzie się zakłada za uszko aby podczas noszenia nie zsuwały się czy też nie spadały. Teraz synek ma 6 lat i ma doczepione do oprawek takie specjalne gumeczki dzięki którym te okularki na pewno mu nie spadną.
Ogólnie mówiąc nie wiem jak dziecko nauczyć, zachęcić czy też przyzwyczaić do noszenia okularków bo ja nigdy nie miałam z tym najmniejszego problemu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.