Menu

pęknięcie krocza podczas porodu

czy miała któraś z was pęknięcia krocza, na przykład mimo nacięcia, strasznie się tego boję, mówię o tym na usg i mam nadzięję że lakrz z dokładnie określi rozmiar maluszka, żeby nie doszło to tego. Powiedzcie mi czy któraś z was miała pęknięcie?? Jakie były tego skutki po porodzie?

kaczusia
 323  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie pęknięcie krocza

Odpowiedzi

rozowa82
wg mnie usg nie jest w stanie okreslic czy ty pekniesz czy nie to zalezy od elastycznosci twojej skory, poza tym połozne starająs ie chronic krocze ale nie zaawsze sie da, ja rodziłam tydzien temu pomimo starań pekłam ale mam całe dwie pęteli ot tyle i w dniu porodu chodziłam jak strzała.. takze nie ma sie co na zapas martwic wg mnie ...
kama86
Przy pierwszym porodzie pomimo ciecia krocza popekalam ale wogle tego nie czulam,sila skurczow swoje robi,przy drugim porodzie nie bylam cieta choc o to prosilam bo balam sie ze bardzo popekam a polozna powiedziala ze nie ma takiej potrzeby przy parciu masowala mnie od srodka i rozsciagala skore,leciutenko popekalam ale takze wogle tego nie czulam.Wszystko zalezy od rozsciagliwsci twojej skory i od pracy poloznej...
amalka
Pękłam bo poród był błyskawiczny i brakło czasu na nacięcie. Dwa tygodnie po porodzie nosiłam stringi. Na mnie wszystko goi się jak na psie (grins)
renata29
Przy pierwszym porodzie byłam nacinana a z drugiej strony popękałam,bardzo.Szycie było straszliwe.Ale za to zszyli mnie "na dziewicę" jak to lekarz powiedział :) Bolało przez kilka tygodni ale nie było problemów z gojeniem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.