Menu

Pesymistka czy Optymistka?

Jakie jesteście? Raczej pesymistycznie nastawione do życia, czy wszystko widzicie przez różowe okulary?:)

Ja wiem, że większość z Was bezpiecznie powie REALISTKA, ale gdybyście miały tylko te dwa warianty - gdzie byście się zaszufladkowały?:)

artanis
 469  10

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Realistka...
Widze zycie takim jakie jest... bez upiekszania... i bez czarnych wizji...
Czerpie radosc z chwil radosnych, a z chwil smutnych biore sily...
Majac te 2 warianty... nazwalabym sie jednak optymistka... bo nawet dostajac kopa w tylek wierze, ze warto sie podniesc i isc dalej do przodu...
Wyznaje zasade... co mnie nie zabije to mnie wzmocni... :)))
artanis
Ja jestem zdecydowaną pesymistką:)
Ktoś kiedyś powiedział, że póki myślę "co będzie jak będzie źle" jest ok, ale jak zaczynam myśleć "będzie źle" zaczynają się schody:)

Ale cóż, jak to mówi moja ulubiona przypowieść - optymista marzył by latać więc wynalazł samolot, pesymista w to nie wierzył i skonstruował spadochron;)
Franc3ska
Zdecydowana realistycznie myśląca optymistka!:D Zawsze wierzę, że się wszystko dobrze skończy, jestem wręcz niepoprawna w tym swoim optymiźmie. Ale to pomaga, łatwiej się żyje, jak napisała @asafi.
Pixelka
No to ja też pesymistką jestem bardziej niż optymistką. Nie wyobrażam sobie patrzenia na świat przez różowe okulary - można się ładnie przejechać. Znam kilku takich ludzi. Ja tak jak artanis - myślę co będzie jak będzie źle i jak goska wolę się mile rozczarować a nie zawieść.
malaaaa
To zależy, jeśli chodzi o innych - zawsze optymistycznie wierze, że wszystko się im uda:) W kwestii własnego życia - odwrotnie:) Bo ja nie dam rady, nie umiem, nie zrobie. Ale to chyba nie kwestia pesymizmu/optymizmu, a raczej wiary w siebie, której czasem mi brak:)
Matina
Pesymistka
Agula
Częściej optymiska, ale gdy czegoś się obawiam to jestem typową pesymistką, z góry zakładam że coś może się wydarzyć.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.