Menu

"Piątkowy obiad "

Witam Serdecznie (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Dzisiaj przy piątku mam do Was takie małe pytanko, a mianowicie jak to jest u Was z piątkowymi obiadami ??? Zwracacie uwagę na to, że jest piątek i zgodnie z tradycją chrześcijańską pościcie, czy nie ??? Piszę "tradycją", bo teraz nawet kościół zlikwidował już ten post. Moja mama zawsze tego przestrzegała i w piątek nie jedliśmy na obiad mięsa, a ja no cóż ......gotuję co mi się akurat umyśli i nie przywiązuję do tego wagi
(grins)
Pozdrawiam (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(awve)

Kordelia
 1059  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odżywianie post obiad dziecko posiłek

Odpowiedzi

izkalepszy
gotuję to na co mamy ochotę dziś będzie rosół a potem placki ziemniaczane,ale u mojej babci w piątek zawsze była ryba(kciuki)
Magdzik
Przeważnie gotuję to, na co mam ochotę. A tradycji przestrzegam obowiązkowo w Wielki Piątek. Inne piątki Wielkiego Postu są postne, albo nie, to też zależy od tego, na co mamy ochotę. To jeśli chodzi o piątki, bo u nas ścisły post jest również w Środę Popielcową i przy kolacji Wigilijnej(grins)
Nula139
U mnie jak u @Dadzia,zazwyczaj w piątki nie jadamy mięsa.
Dzisiaj na obiadek mamy rybę.
agnieszka79
Nie przestrzegam "tradycji",gotuję na obiad to na co mam ochotę.
Kordelia
W zwykły piątek tak jak pisałam w pytaniu..... natomiast w Wielki Piątek, Środę Popielcową i przy kolacji Wigilijnej ściśle przestrzegamy postu (grins)
daryjka87poznan
Poscimy tylko w wielki piatek, Wigilie oraz srode Popielcową... reszta tak jak dzis nie wchodzi w rachube.
amalka
Gotuję to na co mamy ochotę, choć na ogół obiad jest bezmięsny (bez związku z tradycją- nie jadamy mięsa codziennie) Dziś mamy barszcz z (do wyboru) ziemniakami/ jajkiem/ uszkami (rozmroziłam Wigilijne) (glodna)
Juli1303
Ja uważam że to dobra tradycja, by urozmiaicić dania o ryby bo są zdrowe. My jemy bardzo dużo ryb, więc akurat co do piątku nie przywiązuję uwagi.
moniczka
U mnie w piątki raczej nie mam mięsa ryba nie zawsze ale staram sie zeby było bezmięsny
sheryl
Absolutnie nie uzależniam swojego menu od tradycji chrześcijańskiej.
elizka
Praktycznie zawsze zostawiamy rybę ( uwielbiamy jeść ryby ) na piątkowy obiad - ale dziś został mi wczorajszy obiad rosół , kasza gryczana z mięskiem w sosie śmietankowym i buraczki :)
Pozdrawiam - gdyby ryby były tańsze :(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.