Menu

picie mleka przez 9-cio miesieczne dziecko

Kochane mój synek w ciągu dnia je prawie wszystko, co może jeść(ma stwierdzone uczulenie na białko mleka i pije Bebilon Pepti2) rano je kaszkę, potem pije mleko(ok.90ml), potem obiadek ze słoiczka, albo zrobiony przeze mnie, później mleczko ok.120 ml, potem deserek(słoiczek, albo starty owoc albo kaszka), na kolację daje kaszkę albo chlebek i mleczko na noc ok.150-180 ml z kleikiem albo kaszką. Jak widzicie mleka pije nie wiele, ale w nocy nadrabia i wypija ok.300ml. Próbowałam Go oduczyć picia nocnego(nie spałam chyba z pięć nocy), było strasznie. Nie udało się. Podałam się. W ciągu dnia nie idzie Go przekonać do większej ilości mleka, nie chce też pić soków ani wody. Może coś mi poradzicie, jak to rozwiązać, bo chciałabym, aby przesypiał noce. Lekarz mówi, że być może dla Niego to jeszcze nie czas. Nawet jak zagęszczę mleko to i tak ta ilość wypitego mleka jest mała, że nie nasyci Go na dłużej. Poradźcie coś, proszę:) Tylko mnie nie krytykujcie, że nie jestem konsekwentna.

joasik31
 614  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie mleko

Odpowiedzi

halina21
może w ciągu dnia pije mało bo interesuje się poznawaniem świata a w nocy może spokojnie się napić bo jest cisza i spokój w co do nocnego karmienia widocznie tego potrzebuje ja karmiłam piersią przez 1,5 roku i po roczku to głownie w nocy właśnie było picie mleka dzieci są różne jedne ładnie przesypiają nocki od 4 mies inne dopiero ok 2 latek więc spokojnie i cierpliwości :)
karolincia
hmmm mój pił mleko w nocy przez póltora roku przestał sam nic innego niestety nie doradzę
tlolek
mój Synek miał ponad 2,5 roku jak przestał pić mleko w nocy.Lekarz też kazał dać mu spokój bo najwyrazniej organizm potrzebuje jeszcze mleka .
Największego nocnego głoada miał w czasie ząbkowania.
jagoda30
Maciek miał rok i osiem mcy i odstawiliśmy mleko w nocy bo mi się zachłystywał i bałam się po prostu,a pić w ogóle to przestał jak miał na pewno ponad dwa latka.Zuzia pije picie z butli i też nie wiem kiedy zacznie przesypiać noce,pewnie nie prędko.....
joasik31
dziękuję za Wasze odpowiedzi. Myślałam, że będziecie mi prawić morały, że już nie dawać mleka. Halina21 faktycznie synek jest ciekawy wszystkiego i czasami nawet nie chce zasnąć w ciągu dnia, bo coś się w domu ciekawego dzieje.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.