Menu

Picie z butelki przez pięciolatkę

Mam problem z córką. Wszystko było w porządku dopiero od jakiegoś tygodnia zaczęła zabierać Kornelkowi butelkę i pic z niej. Jak zauważyłam i nalałam jej soczku do kubeczka, bo myślałam, że zwyczajnie chce się jej pić to powiedziała, że chce z butelki. Odmówiłam, to był wrzask, płacz i tupanie nogami. Ale przetrzymałam. Do teraz jednak mała nie napije się z kubka tylko z butelki - normalnie podkrada małemu picie.

wiola30
 652  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak przedszkole problem butelka picie

Odpowiedzi

artanis
Musisz wytłumaczyć córeczce, że to bardzo krzywi ząbki, pokaż jej parę zdjęć brzydkich i krzywych zębów - wiem, że to terapia szokująca, ale na dzieci działa! Przecież mają taką wyobraźnię. Wytłumacz, że jeśli nadal będzie piła z butelki może mieć takie ząbki, a chyba tego nie chce? Wytłumacz też, że Kornel też niedługo będzie musiał pić z kubeczka. Do tego podkreśl, że jest już taka dużą dziewczynką i ma ten wspaniały przywilej picia z kubka, a maluchy nie mogą - dzieci lubią czuć się ważne i wyjątkowe...
kasia13_archiwum
Ale sie usmialam. To, co przechodzi twoja corka, to "naturalne cofanie sie w rozwoju u starszego rodzenstwa". Na szczescie mija... ;-)
Przychodzi mlodsze rodzenstwo i nagle starsze, tak juz dojrzale... STAJE SIE ZNOWU DZIDZIA!
Syn mojego kuzyna np. wchodzil znow do glebokiego wozka.
Moja starsza zaczela podbierac mlodszej smoka, choc jako niemowle sama nigdy go nie uzywala...
Oj... niejednym moga nas nasze starszaki w tej fazie zaskoczyc.
Co mozna zrobic? Duzo rozmawiac i pokazywac dobre strony bycia duzym dzieckiem. Pokazywac, ze sa rzeczy, ktore moga robic tylko duze dzieci. U mnie to funkcjonowalo.
KaczkaDziwaczka
też się śmiałam:) syn mojej kuzynki zaczął z powrotem raczkowac, gdy tylko młodsza siostra zaczęła to robić:)
Magdaryszka
Moja corka podkradala smoczek malego i zaczela z tym smoczkiem w buzi raczkowac,my zaczelismy z mezem smiac sie ze jest baby i poskutkowalo
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.