Menu

Picie z niekapka

Jak szybko wasze dzieci załapały picie z niekapka? Mojemy synusiowi to idzie strasznie opornie. Ma niekapek od kilku dni i ciągle nic. Szybko się denerwuje i nie chce próbować. A chciałabym go już przestawić z herbatki w butelce na niekapek.

Pixelka
 993  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

nauka picie niekapek kubeczek

Odpowiedzi

paula80
Tylko spokojnie i cierpliwie, mojemu też to nie przyszło z dnia na dzień. Pokazuj, podawaj a sama sobaczysz że się w końcu przyzwyczai. Powodzeni
Marlena
Zuzia od niekapków wolała te takie bidoniki z rureczką. A potem zaraz szybko przesżła na normalne picie z kubka. Nie każde dziecko zaakceptuje niekapki.
syla
moje dziecko miało 9 miesięcy też nie chciała ale poprostu schowałam butelkę a jak naprawdę będzie chciał pić to się napije trwało to 2 dni i po kłopocie pozdrawiam
kasia13_archiwum
Moje dziewczyny od razu to zalapaly.

Tylko...


Fatima lubila kubki niekapki z twardym dziubkiem i nie umiala pic z silikonowych. Hitem byl kubek firmy NUK albo Tommee Tippee.

Yasmina natiomiast nie umiala pic z kubkow z twardymi dziubkami. Tu sprawdzily sie kubki firm... Avent, Nüby albo Babylove.
kasia13_archiwum
Wiec tylko metoda prob i bledow mozesz dojsc do tego, ktory kubek bedzie pasowal twojemu synkowi... :)
kasia13_archiwum
@Marlena... racja. Moje z kolei nigdy nie zaakceptowaly butelki.


A propos zlego wplywu na zgryz. To zalezy jak dlugo dziecko z niego pije. Najpozniej z 2 latkami powinno umiec pic z normalnego kubeczka. Moje obydwie dziewczynki uzywaly kubkow niekapkow, a zgryz maja piekny i zabki, jak zawsze mowi dentystka, godne ksiezniczek.

Tak jak i dlugotrwale korzystanie z butli, tak rowniez zbyt dlugie korzystanie z kubeczka, moze przyczynic sie do brzydkiego zgryzu.
mysia
moja Vici wyprobowala kilka niekapkow ale najbardziej podpasowal jej z Aventa,teraz za to nie chce pic jesli nie ma slomki.
kasia13_archiwum
Moja mala tez lubi przez slomke pic... :)
monia01081985
mojs córeczka od 8 miesiąca pije w kubku niekapku. pierwsze dwa dni nie piła z niego tylko się nim bawiła lubiła gryz to twardą końcówkę, a potem już było dla niej bez różnicy czy buleka czy kubek. musisz byc cierpliwa jedne dzieci szybciej sie przyzwaczajaja do nowych rzeczy inne potrzebuja wiecej czasu. przyjdzie i czas na twojego syna i się nauczy pic z kubeczka.
Magdaryszka
Moja bardzo szybko od 6 miesiaca z firmy Aventa
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.