Menu

Pieczarki...

Zastanawiam się kiedy można podać dziecku pieczarki - nie jako danie główne rzecz jasna ale dodatek - w zupce, jakiś sosik... Wiem że są słoiczki w których sa pieczarki i można je podawać koło roku, ale czy jak sama zrobię to nie zaszkodzi?

kasinka28
 1018  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie grzyby pieczarki odżywianie

Odpowiedzi

lolitta
Ja podawałam córeczce pieczarki jak miała niecałe dwa latka. Dobrze je tolerowała, ale starałam się żeby były zmiksowane - czyli albo sosik, albo zupka ale krem z pieczarek - bez kawałków. Pieczarki są ciężkostrawne i chciałam uniknąć problemów żołądkowych - zmiksowane łatwiej strawić. Sama miałam kilka razy sensacje po pieczarkach - np jak zjadłam zapiekankę - widocznie źle pogryzłam siadło na żołądku i ...
kwiatuszek85
No to właśnie wszystko zależy od tego jak Twoja córcia będzie znosic pieczarki. Moja Kasia nie może jesć pieczarek bo za każdym razem kończy się bólem brzuszka a czasem nawet wymiotami. Raz zjadła kawałek pizzy z pieczarkami i się zdawało, że sie zamęczy.
kasia13_archiwum
Moje dziewczyny jadly wszystko z nami, jak mialy roczek. Wiec po pierwszych urodzinach jadly rowniez pieczarki, czy na pizzy, czy w daniach jednogarnkowych, czy w sosach albo zupach.
Mysle, ze na to nie ma reguly, co dziecko bedzie trawic. Kazdy inaczej toleruje rozne potrawy.
Pieczarek moze nie miksowalam, co w bardzo cieniusie plastereczki kroilam. Nigdy nie mialy z tym klopotow.
panidomu
Mój Krzyś też wcina pieczarki aż się uszka trzęsą!! :) Musisz po prostu spróbować - bo jeżeli chodzi o wiek - to możesz dawać pieczarki!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.