Menu

Pielęgnujesz ze swoimi dziećmi wieczorne rytuały przed snem?

Możliwości jest wiele - opowiedziana historia na dobranoc, przeczytana bajka, kołysanka lub po prostu chwila spędzona z dzieckiem przed snem. Bowiem wieczorne, stałe rytuały mają wiele zalet, do których zaliczyć można ułatwianie zasypiania i wzmacnianie więzi między rodzicem i dzieckiem. Macie swoje wieczorne rytuały przed snem? Na czym one polegają?

NetMamaTeam Team
 507  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Opieka nad dzieckiem wieczorne rytuały

Odpowiedzi

amalka
Zabawa, bajka, mycie, przebieranie w piżamę, bajeczka (lub kilka), przytulaski, całuski i... czary "Piaskowego Dziadka". Wiem że układanie dziecka do snu tuż obok rodzica jest mało pedagogiczne ale mam to w nosie. Uwielbiam gdy Krzysio usypia trzymając mnie za palec, uwielbiam głaskać synka po główce, pleckach... słuchać jak spokojnie oddycha.

Gdy mąż jest w domu, przejmuje czasem pałeczkę.
amalka
Ps. Najpierw bajka oglądana potem czytana/ czytane.
Beatka9316
Oczywiście, że tak Najpierw jest zabawa o 19 kąpiel i już koło 19.30 dostaje kaszkę i jak zje to kładę moją córcie do łóżeczka daje jej jeszcze parę zabawek bawi się nimi później są jeszcze wieczorne pogaduchy musi się przed snem wygadać i tak po 20 podchodzę do niej kładę ją na boczek i już ściszonym głosem mówię, że to już pora spania daje buzi w policzek albo czółko i odchodzę od łóżeczka :) Jeśli się jeszcze kręci w łóżeczku to podchodzę parę razy i kładę ją z powrotem na boczek aż nie zaśnie :)
renata29
Kąpiel,bajka kolacja,czytanie i chłopaki odpływają :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.