Menu

Pielektazja układu moczowego u płodu

Dziś miałam usg połówkowe (22 tydzień) i podczas badania lekarz wspomniał że dziecko ma powiększone miedniczki a w opisie napisał że stwierdzono nieprawidłowości, układ moczowy: stwierdzono PIELEKTAZJE i mam powtórzyć usg za 2 tygodnie. Czy któraś też miała coś podobnego ze swoim nienarodzonym maleństwem i czy to coś poważnego?
I nie piszcie mi że trzeba było zapytać lekarza bo z tego wszystkiego po prostu nie zapytałam. W ogóle dziecko było tak źle ułożone że nie można było dokładnie przeprowadzić tego badania. Jeśli któraś wie coś na ten remat to proszę o odpowiedź.

jollka
 8548  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża

Odpowiedzi

flame123
chętnie bym pomogła, ale pierwszy raz słyszę...
rooda00
pielektazja to umiarkowane poszerzenie miedniczek nerkowych na skutek nieprawidłowego odprowadzania moczu w górnych drogach moczowych.Czasem występuje u płodu na skutek połknięcia dużej ilości wód płodowych,co jest stanem przejściowym-myślę,że dlatego lekarz kazał powtórzyć badanie za 2 tyg.Także nie martw się na zapas,bo tak się zdarza i nie musi to oznaczać jeszcze żadnej wady.Trzymam kciuki,ż by za 2 tyg.wszystko było ok (prezent)
ewita132
Mój synek również miał powiększone miedniczki, byłam przerażona!! Na następnym USG wszystko wyszło ok. Życzę Wam tego samego.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.