Menu

Pielucho papa

Dziewczyny pomóżcie, bo ja nie mam już pomysłów. Ogólnie Jaś ładnie załatwiał się na nocnik, robił i siku, i kupę, po woli też odstawiamy się w nocy - trochę późno (ma 3 lata i 3 miesiące), ale nocnik załapał pod koniec czerwca. W wakacje jednak pod wpływem leków dostał zaparć i od tej pory nie chce robić kupki na nocnik. Ja już nie wiem co ja mam robić, co wymyślić, bo on trzyma ten stolec póki mu pieluszki nie założę i robi to celowo. Ani prośby, ani reklamowanie nocnika, ani próby przekupstwa - nic a nic nie daje rady, na sedesie nawet usiąść nie chce (mówi, że się boi). W przedszkolu tez nie chce robić kupy w łazience. Może Ey coś wymyślicie, bo nam pomysłów brak.

fiolka
 458  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie nocnikowanie

Odpowiedzi

fiolka
Próbowałam, potrafi przetrzymywać kilka dni, aż do bólu brzucha - a to jest niebezpieczne.
agnese32
wiem ze to glupie ja aby wysadzac corke na nocnik zamienilam nocnik na nocnik konik gdzie dziecko siedzi i bawi sie (kwiatek)
fiolka
W dou juz mamy 3 nocniki.. nie działa, wypasiona podkładka na sedes też nie..
Czopka sobie nie da włożyć, ale coś w tym jest, bo raz jeden jedyny, jak dostał lekkiego rozwolnienia to dał się posadzić panią w przedszkolu.
SamaMamaPl
Spruboj go przekupic :) wytlumacz mu, ze pieluszki i nocniki sa dla malutkich dzidziusiow a on jest juz duzy i moze robic kupke i siku tam gdzie rodzice - do ubikacji. Powiedz mu, ze jak usiadzie na sedes to dostanie hmm... to co lubi najbardziej (na mojego syna podzialaly zelkowe misie ;) a jak zrobi kupke to bij mu brawo! ;) i badz przy nim dopoki nie skonczy...! a na koniec przybij piatke i pochwal jaki jest juz duzy. :)
Moj syn ma 2,5 roku, od wakacji nie kozystamy z pieluszek, wogole. Kupke robi do ubikacji, siku tez - na stojaco. Z nocnika kozystalismy bardzo krotko bo sikal poza niego...:)
Badz cierpliwa, usmiechnieta i zadowolona z syna - pozdrawiam! (awve)
mala21
ja miałam dość drastyczny sposób. Zakładałam pampa i w momęcie kiedy widziałam że już zaczyna robić ściągałam i siłą na nocinik. No ale moj mały tylko przez sekundę płakał potem był z siebie zadowolony,. W końcu utrwalił gdzie ma robić. A problem wystąpił też własnie po zaparciach
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.