Menu

Pieluchy a nocniczek

Jak udało się Wam oduczyć dziecko od pieluchy?

Ania
 1460  3

Odpowiedzi

PaniMisiowa
Oduczyć tak po prostu to trudna sprawa- dzieci muszą do tego w pewnym sensie 'dojrzeć'. Ale wiadomo trzeba mu jakos w tym pomóc - najlepiej zacząć między 18 a 24 miesiącem życia. Nocnik trzeba postawić w łatwodostepnym dla dziecka miejscu i pozwolić mu chodzić po domu bez pieluchy (żeby miało łatwiej) ;). Najlepiej nie stresowac siebie i malucha pierwszymi niepowodzeniami, w pewnym momencie sam sobie z tym wszystkim poradzi :) Mój synek między 2 a 3 rokiem życia oduczył sie od pieluchy, jak pewnie w każdym przypadku łatwo nie było ale wkońcu sie udało:)
justa
Łatwo nigdy nie jest z tym oduczaniem, za to satysfakcja jak juz sie to uda jest olbrzymia i dla rodziców i dla dziecka. Wiek koło 2 latek to taki standard na takie zmiany. Jak zwykle i w tym wypadku trzeba chwalić dziecko jak mu się uda a jak nie to lepiej nie pokazywać rozczarowania...
Karo
Nie nalezy zmuszac dziecka do korzystania z nocniczka.Moja znajoma za wszelka cene chciala nauczyc córke korzystania z nocnika,w efekcie dziewczynka sie zniechecila i kazda proba posadzenia jej na nocniku konczyla sie placzem.Moj synek z zainteresowaniem obserwowal swoj nocnik i sam wyszedl z inicjatywa zeby go wyprobowac.Oczywiscie czesto zapomina o nocniczku,wiec nadal nosi pampersa:)Sadze,ze to najlepszy sposob,aby nauczyc dziecko korzystania z nocniczka,postawawic go gdzies,a dzidzia sama sie nim zainteresuje.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.