Menu

Pieniądze jako prezent

Czy waszym zdaniem dawanie dziecku pieniędzy jako prezenu jest dobrym pomysłem? Obojętne czy z okazji urodzin, komunii czy dnia dziecka. Czy nie jest to pójście na łatwiznę i czy faktycznie dziecko będzie bardziej zadowolone z pieniędzy niż z prezentu? Czy nie jest tak, że pieniądze potem wydawane są przez rodziców? Jesteśmy ciekawi waszego zdania na ten temat. Zapraszamy do dyskusji.

Ania
 2115  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie prezent pieniądze dziecko

Odpowiedzi

Nula139
Ja nie jestem za dawaniem dziecku w prezencie pieniedzy z jakiejkolwiek okazji.
cytrynka
ja czasami daję pieniądze(jak nie zdążę nic kupić lub nie wiem co). bratankowi na komunię też dałam pieniądze z tego względu, że zbierał sobie na laptopa. ale trzeba też wziążć pod uwagę rodziców danego dziecka, bo np. moja znajoma przepuściła wszystkie pieniądze dziecka z komunii i dziecku żadna pamiątka nie została.także trzeba do tego podchodzić bardzo rozważnie i wiedzieć komu można podarować pieniążki.jeden rodzic kupi dziecku to czym lubi się bawić a drugi wyda na własne przyjemności
mamaMaksa
Ja się zawsze pytam mojego bratanka o prezent na urodziny potem to konsultuję z jego mamą przewaznie jest to coś konkretnego raz się zdarzyło ze dałam kasę bo Paul zbierał na BMXa.Gdy mój Max ma urodzinki to rodzinka mnie się pyta co mu potrzeba bo Max ma zawsze wygórowane zachcianki:)))
W tym roku czeka nas komunia chrześniaczki i razem z rodzicami Lei zadecydowaliśmy że podarujemy jej komplet biżuterii z bursztynu żeby było oryginalnie i żeby nasza princessa miała pamiątkę
daryjka87poznan
Moja cora ma 15 miesiecy i dostaje tez pieniazki od rodziny. Wiadomo ona jest za mała zeby na cos przeznaczyc ale za te pieniazki zawsze jej kupimy cos pozytecznego. Na zajaczka dostała od prababci siano to kupilismy malej laptopa edukacyjnego...podrosnie bedzie miała w sam raz a jest super bo naprawde mozna sie z niego nauczyc literek, słowek , cyferek itd.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.