Menu

pieniążki na macieżyńskim

Hej kobitki. Jak długo dostaje się piniądze z pracy po urodzeniu dziecka? Ile trwają te urlopy macieżyński, wychowawczy? Jak to jest z tym wszystkim, bo ja pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Miłego dnia (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

Tuptolek
 479  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

praca

Odpowiedzi

Tuptolek
pieniądze (grins)
Tuptolek
ale przez jaki czas? a jeśli teraz wypłaca mi firma zamiast zusu ( w dużych firmach tak jest ) to po urodzeniu też? Czy tak jak piszesz zus? Po jakim czasie się wraca do pracy?
Tuptolek
ech póki co doczytałam, że żadnego urlopu mogę nie mieć, bo u mowę mam do maja i mają obowiązek mi przedłużyć do dnia porodu, później to jakiś zasiłek macieżyński. Zobaczymy co zrobią, buziaki (awve)
Runka
podstawowy wymiar urlopu macierzynskiego to 20 tygodni (o nie niego ni emusisz pisac podania) natomiast od stycznia tego roku mozesz ubiegac sie o przedluzenie macierzynskiego o 4 tygodnie (o to trzeba pisac juz podanie)... Zus wyplaca jesli pracujesz w firmie zatrudniajacej do 20 pracownikow zatrudnionych na umowy o prace, powyzej tej liczyby pracownikow macierzynksie wyplaca pracodawca (a srodki na ten cel przekazuje zus).... co do umowy to jezeli jestes w ciazy pracodawca nie moze cie zwolnic i jest zobowiazany do przedluzenia ci umowy do dnai porodu (w takim przypadku macierzynskie wyplaca zus, gdyz z dniem porodu przestajesz byc pracownikeim firmy)
wychowawczy urlop nalezy sie jedynie zatrudnionym kobietom i przysluguje do ukonczenia 4 roku zycia przez dziecko i moze trwac maksymalnie 3 lata a minimalnie 6 miesiecy. w przeciagu pierwszych 2 lat mozesz sie starac o dodtaek socjalny w wysokosci 400 zł z MOPS-u bądź GOPS-u
syla
No muszą ci przedłużyć i dostaniesz normalnie pieniążki na macierzyńskim a potem koniec ,i nic nie dostaniesz
syla
kasiek ja zawsze dostawałam z zusu terminowo pieniażki co miesiąc tego samego dnia
Tuptolek
dzięki (prezent)
goskapolak
a ja tak z innej Mańki: MACIERZYŃSKI(kciuki)
usniada
no ok. macierzyński masz wypłacany z zusu po porodzie jeżeli kończy Ci się umowa, ale czy możesz się na koniec starać o te dodatkowe 4 tygodnie urlopu macierzyńskiego i do kogo składasz wniosek?? jeżeli nie Ty to czy tata może wziąć te 4 tygodnie od razu czy musi czekać do końca Twojego podstawowego urlopu macierzyńskiego??
usniada
właśnie znalazłam stronkę gdzie wszystkie interesujące nas rzeczy są opisane.Zapraszam do poczytania i rozwiania wątpliwości (grins)
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431
Pozdrawiam (kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.