Menu

pieniążki na macieżyńskim

Hej kobitki. Jak długo dostaje się piniądze z pracy po urodzeniu dziecka? Ile trwają te urlopy macieżyński, wychowawczy? Jak to jest z tym wszystkim, bo ja pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Miłego dnia (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

Tuptolek
 495  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

praca

Odpowiedzi

Tuptolek
pieniądze (grins)
Tuptolek
ale przez jaki czas? a jeśli teraz wypłaca mi firma zamiast zusu ( w dużych firmach tak jest ) to po urodzeniu też? Czy tak jak piszesz zus? Po jakim czasie się wraca do pracy?
Tuptolek
ech póki co doczytałam, że żadnego urlopu mogę nie mieć, bo u mowę mam do maja i mają obowiązek mi przedłużyć do dnia porodu, później to jakiś zasiłek macieżyński. Zobaczymy co zrobią, buziaki (awve)
syla
No muszą ci przedłużyć i dostaniesz normalnie pieniążki na macierzyńskim a potem koniec ,i nic nie dostaniesz
syla
kasiek ja zawsze dostawałam z zusu terminowo pieniażki co miesiąc tego samego dnia
Tuptolek
dzięki (prezent)
goskapolak
a ja tak z innej Mańki: MACIERZYŃSKI(kciuki)
usniada
no ok. macierzyński masz wypłacany z zusu po porodzie jeżeli kończy Ci się umowa, ale czy możesz się na koniec starać o te dodatkowe 4 tygodnie urlopu macierzyńskiego i do kogo składasz wniosek?? jeżeli nie Ty to czy tata może wziąć te 4 tygodnie od razu czy musi czekać do końca Twojego podstawowego urlopu macierzyńskiego??
usniada
właśnie znalazłam stronkę gdzie wszystkie interesujące nas rzeczy są opisane.Zapraszam do poczytania i rozwiania wątpliwości (grins)
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431
Pozdrawiam (kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.