Menu

Pierwsza rozmowa z opiekunką

O co waszym zdaniem warto zapytać opiekunkę na pierwszym spotkaniu? Jakich informacji byście oczekiwały i co waszym zdaniem jest istotne jeśli chodzi o wybór opiekunki? Powiedzcie o co byście zapytały – być może ułatwi to innym mamom poszukiwania opiekunki dla swojej pociechy.

Ania
 1848  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem opieka dziecko rozmowa opiekunka

Odpowiedzi

mammma
ja raczej wydałabym jasno dyspozycje i podkreśliła czego wymagam i na czym mi zależy. potem trzeba omówić sprawy finansowe i sytuacje kryzysowe, typu wysoka gorączka, rozbita warga, krwawiący nos itp. a na koniec zapytałabym czy tej pani to odpowiada i czy się godzi na moje warunki i wymagania. jestem apodyktycznym tyranem jeśli chodzi o sprawy związane z moim dzieckiem. nie zatrudniłabym osoby bez doświadczenia i z nałogami. kazałabym podpisać oświadczenie o niekaralności i braku konfliktu z prawem oraz klauzulę nietykalności i poszanowania intymności mojego dziecka. hehe teraz już wiem dlaczego sama opiekowałam się córką do momentu jak poszła do przedszkola :) chyba nie znalazłabym opiekunki :))
Lwiczka
Ja nigdy w zyciu nie zatrudnilabym osoby ktorej chociaz trochę nie znam. Pytania to mniej więcej takie jak Ewa30. Miałam dwie opiekunki i z każdej byłam zadowolona mimo że jedna była mloda a druga juz na emeryturze;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.