Menu

Pierwsza wizyta u dentysty z dzieckiem, kiedy i jak wyglądała?

Kiedy wybrałyście się na pierwszą wizytę u denstysty z maluszkiem? I jak wyglądała? Pozdrawiam

oleandra
 346  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie wizyta u dentysty

Odpowiedzi

malutka543
http://stomatologia.wieszjak.pl/zeby-dziecka/295297,Pierwsza-wizyta-dziecka-u-dentysty-kiedy.html
joka26
Dominika miała ok.3lat. Wizyta miła bo tylko "przegląd zębów" i za współpracę z dentystą dostała naklejkę.Teraz jak już trzeba plombować zęby nie jest tak różowo ale dajemy radę.
Jano pierwszą wizytę zaliczył jak miał 2latka.Najpierw na fotelu była Dominika a on obserwował i nie mógł się doczekać kiedy będzie jego kolej. Zęby zdrowe więc przy wizytach kolekcjonuje naklejki a jak będzie później to zobaczymy :)
malutka543
Gdy bylam pierwszy raz z chrzesniakim u dentysty to dentyska pokazywala dziecku sprzat i opowiadala mu tak po skrocie co sie czym robi oczywiscie mowila tak zeby go nie przerazic, pierw go zagadala a pozniej ogladala jego stan uzebienia, pozniej co 3 miesiace chodzilismy na kontrole:)
amalka
To chyba tylko my z takim "poślizgiem"...

Krzysio był u stomatologa w zeszłym miesiącu (synek ma niemal 6 lat) Młoda lekarka najpierw przeprowadziła wywiad ze mną (Junior w tym czasie zwiedzał gabinet), później porozmawiała z małym, odpowiadając na dziesiątki pytań (Krzysio- jak to Krzysio- zapytał o każdą śrubkę) Następnie było badanie (grins) Luuuzik... Mamy ząbki jak perełki (bankimydlane) Kolejna wizyta za pół roku.
LaMandragora
U starszych jak zabki wszystkie sie przebily. U najmldoszej jak miala 15 m-cy, bo nadal chodzila z 1 zebem... (grins)

Ogolnie chodzimy raz na pol roku, bo kazda jedna, od najmlodszej (4) do najstarszej (11) ma swietne zeby... takze czysta przyjemnosc.
sheryl
Na pierwszej wizycie byliśmy jak mały miał 3 latka. Dentystka pokazała mu sprzęty, wszytko wyjaśniła i potem obejrzała ząbki. Tak więc pierwsze wrażenie ma pozytywne :).
lola86
Pierwszą mieliśmy szybko po roku .Po wypadku samochodowym w którym mała wbiła zęba i zebrała sie ropa .Ale mała pooglądała sobie gabinet . Obejrzała szczękę zabawkę . Wywierciła z dentystką dziurkę zakleiła zęby kolorową plombą .I była zachwycona . Ale potem już nie było tak kolorowo . Ale jak trzeba to trzeba . Do teraz jeździmy co jakiś czas czyścic przetoki . A na kontrole co 3 miesiące .Jest cichy płacz przez cały czas na fotelu , ale gdy tylko schodzi mówi znów tu przyjdę , Dostane medal byłam dzielna .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.