Menu

Pierwsza wizyta u ginekologa z córką

Mam zamiar w niedalekiej przyszłości wybrać się z córką do ginekologa. Słyszałam, że póki dziewczyna nie ma 16 lat to powinien ktoś z nią pójść. Mama albo siostra. Moja córka ma 15.
Ja osobiście chodzę do pana doktora, ale własnie nie wiem czy jak na pierwszy raz nie będzie dla niej krępujące wybrać się do mężczyzny. Jak myślicie? Wogóle nie wiem jak ją ośmielić do tej wizyty, wiem że sie boi.

lipka70
 975  2

Odpowiedzi

kosia
Oj ja to przerabiałam. Po prostu dużo z córką rozmawiałyśmy na TE tematy - dokładnie wyjaśniłam jej na czym polegać będzie takie badanie, co to jest wziernik itd, że nic a nic to nie boli, że ponieważ wtedy jeszcze była dziewicą użyty będzie mniejszy wziernik itd. Zadawała wiele pytań. No i wybrałyśmy się razem. Weszłam z nią do gabinetu, naświetliłam sprawę co i jak. I potem wyszłam z gabinetu bo tak ustaliłyśmy jeszcze przed wizytą. Jeszcze się upewniłam wychodząc czy na pewno chce zostać sama powiedziała, że tak. Po badaniu zostałam zawołana z powrotem. Córka po wszystkim powiedziała, że sto razy bardziej woli chodzić do ginekologa niż do dentysty. Na pewno nie będzie źle. Zresztą każdy przed pierwszą wizytą się stresuje ... Przypominam sobie siebie, a nie miałam tego luksusu, że szla ze mną mama, Już jako dorosła osoba sama zdecydowałam, że pójdę z nikim nie mogła pogadać... Więc nasze córki mają naprawdę komfortową sytuację.
justa
Dla mnie nie było to nigdy problemem by zbadał mnie mężczyzna, choć dla 15 latki może to być mniej komfortowe. Myślę, że rozmowa może ją uspokoić ale i tak pewnie będzie zestresowana bo każda kobieta jest przed taka wizytą szczególnie pierwszy raz.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.