Menu

pierwsze kroki maluszka

ile wasze maluszki miały jak postawily pierwsze samodzielne kroki?? moj synek ma 13 miesiecy ale sam zrobi ze trzy gora cztery kroczki i woli poruszac sie na czworaka. nie uzywalismy chodzika.

Runka
 719  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie dziecko kroki

Odpowiedzi

marzenkag
moja jak miala ok 9-10 miesiecy.i uzywalismy troche chodzika.
JUTI
Juleńka miała 9miesięcy jak zaczęła stawiać pierwsze kroczki,przechodziła 3-4metry ,a tak już samodzielnie i stabilnie to 11miesięcy.
Twój maluszek pewnie też lada moment zacznie samodzielnie chodzić(awve)
basiaikubus
mój synek miał 10miesięcy jak zaczął chodzić i używaliśmy chodzika
monique25
no prawie 12 miechów ale było by szybciej gdyby nie chodzik (smutna) ale nie zawsze chce chodzic czasto wyciaga rączki i jest mamaaaaaaaaaa co znaczy wez mnie na rączki (kciuki)
Justysia147
moj mial skonczone 10mies. i tez zaczynał od dwoch...trzech kroczkow
myszka838383
sam stabilnie zaczął chodzić tydzień po roczku...ale pierwsze kroczki stawiał jak miał 9 miesięcy Też używaliśmy czasem chodzika.
iwona1985
moja Majeczka miała 10 miesięcy jak zaczeła stawiać pierwsze kroczki
rozowa82
przy meblach bardzo szybko, ale sama zaczęła na dobre chodzic mając niespełna 13 miesiecy
aisyrk3017
Moja Marysia miała 15 miesiecy jak zaczeła chodzic i to sie jeszcze bardzo chwiała na boki dopiero od jakiś dwóch tygodni ma stabilizacje lepszą........
ania77
Moj maly mila 9 miesiecy jak zaczal stawiac wiecej niz 5 krokow.W 10-tym miesiacu jau chodzil, chwiejno ale sam.
moniczka
Mój miał około 13 miesiecy ale pomalutku zaczynał ostroznie teraz ma 17 i go dogonic niemozna
eilinel
Dominik zaczął chodzić jak miał 9 m-cy
mammma
moja mała jak skończyła 13 m-cy. nie raczkowała. nie stosowaliśmy chodzika.
jola75
moj synek zaczal raczkowac jak mial 8-9 miesiecy.pierwsze kroczki 13 miesiecy a miesiac pozniej 14 miesiecy juz sam chodzil dobrze.
tlolek
dobijajcie mnie jeszcze bardziej mój za parę dni będzie miał rok i jedynie chodzi ale to nieśmiało przy meblach...puści się ich czasem postoi sobie i bęc na tyłek ale żeby samemu chodzić to jeszcze nie jedynie za raczki ale i tak woli na raczka
Allicja
Moj synek ma 10 miesiecy (korygowane 8), a od miesiaca zasuwa, co prawda za reke, ale beiga coraz szybciej(grins) Nie uzywamy chodzika(grins) A raczkowac to nie umie w ogole(awve)
fiolka
@Runko: Gratuluję, mój Jaś też właśnie robi pierwsze kroki, a ma dopiero 9,5 miesiąca. My używamy chodzika, ale tylko dlatego, ze dostaliśmy go od mojej chrzestnej i bardzo sporadycznie (jak małemu się przypomni,ze ma chodzik, albo jak nie chce się zając sam sobą a ja mam coś pilnego do zrobienia, średnio raz na 2-3 dni po 15-30 min). Za ręce zasuwa, jak szalony - ja osobiście uważam, że za szybko.
@Tlotek: Kochana, nie załamuj się, Twój synek widocznie nie jest jeszcze gotowy do chodzenia. Każde dziecko ma swój rytm! Postaw się na moim miejscu, ja się boję, że mój za szybko zaczął wstawać (6 msc) i teraz za szybko zaczyna chodzić..
Runka
Tlolek znam przypadki ze dzieci zaczynaja ok 18 miesiaca dopiero dobrze chodzic, glowa do gory i nie martw sie twoj synek tez ruszy
karolincia
Jak miała 10 miesięcy Magda stawiała swoje pierwsze samodzielne kroczki.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.